Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A városom csődbe ment. Nem...

A városom csődbe ment. Nem kapnak fizetést a közalkalmazottak. Ha az önkormányzat elherdálta dolgozók pénzét, akkor haljon éhen a város? (éppen a testület tagjai Erdélyben nyaralnak)

Figyelt kérdés

közel 600 ft-os jubilleumi honoráriumot kellett volna megkapnom, mert 25 éve vagyok közalkalmazott. Vártam is a pénzre. Felhívtam az ÖNK-t azt mondta, nem adhatják oda mert csődben vannak és forduljak a Munkahelyi bírósághoz.

Ott megkaphatom a pénzem?


2011. aug. 8. 16:18
1 2
 11/15 anonim válasza:
64%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Teljes mértékben felháborít, hogy a befizetett adómból jubileumi jutalmakat osztogassanak a közalkalmazottaknak!!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Én is a csurgói önkormányzatnál dolgozom. Vajon melyik kollégám irogat sületlenségeket??
2011. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
51%
Válasz a kérdezőnek! Ne hagyd senkitől lebeszélni magad, mert mindenki mást mond. Jogod van, hogy kérdezz és választ kapj erre.Kell hogy legyen kollektív szerződés, ami ezt rögzíti és lehet hogy a főnököd irodájában találsz majd, mert a munkahelyen kiakasztva kell tartani, hogy a dolgozó is hozzáférjen adott esetben. Vállalati jogász is van nagyobb létszámu munkahelyeken, tőle is érdeklődhetsz. Sok szerencsét!
2011. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem a munkaszerződése deklarálja, hogy jár, hanem annál nagyobb volumenű okirat. Úgy hívják, hogy a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény. És aszerint nem adható ez a jubileumi jutalom, hanem ADNI KELL.
2011. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Előttemnek így van ez törvényileg szabályozva van! Az állam küldi ki a pénz az önkormányzatnak akinek kötelessége kiadni a 25 éve güriző alkalmazottjának a 4 havi fizetést.(a szőrszálhasogatóknak: most nem tudom pontosan 4 vagy 5 havi nettó vagy bruttó) Ez nem sületlenség barátom, nézz utána a munkajognak. Egyébként nem én vagyok az alkalmazott, hanem csak "képviselem", mert elkeseredett és reméli, hogy megoldódik. Amúgy meg ki lenne olyan naív, hogy itt vár intelligens választ. Talán én. Adófiezetők pénzéből dőzsölnek? Ilyen együgyüséget?! 25 év munkaviszony! A romákat tartják el a pénzedből barátom,csak az a különbség, hogy a jubilleumi pénz egyszer jár nézz utána, utána verd itt a láncot!
2011. szept. 13. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!