Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmennél (bankkártya) hitelből...

Elmennél (bankkártya) hitelből nyaralni?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen más hitelünk, mind a ketten dolgozunk, nem élünk rosszul, félretett pénzünk nincs, de nem jelentene nagy gondot apránként visszatörleszteni a kártyánkra az összeget.

Viszont mi van, ha hirtelen kellene majd másra? És mi van, ha nem? :) Az értelem és az érzelem viaskodik bennem...

Ti elmennétek? És mekkora összeget szánnátok rá?


2011. aug. 12. 14:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
én nem mernék így elmenni. mondjuk nekem lakáshitelem is va n, ami mostanában elég bizonytalan. viszont, ha ti biztosnak látjátok, hogy 99% semmi nem üt be, amire kéne az a pénz, akkor hajrá!
2011. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Mondjuk én szeretek addig nyújtózkodni, amíg a takaróm ér. Ha nem esik nehezetekre visszatörleszteni, akkor inkább gyűjtsétek azt a pénzt, és akár télen is elutazhattok, vagy jövőre. De legalább stresszmentesen.
2011. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Egyszer éltek! Szerintem használjátok ki! Mindenki megérdemel egy kis kikapcsolódást! Utána majd szépen lassan visszafizetitek!
2011. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

én nem mennék el így, baromságnak tartom, aki olyanfajta luxust enged meg magának, amire alapból nem telik. el kell fogadni, hogy nem mindenkinek telik külföldi útra, vagy épp egy 5 milliós kocsira...

a környékünkön sokan vettek ennyiért autót, Isten tudja meddig törlesztik, de mikor vették, villogtak, hogy mijük van...

a sok devizahiteles is megkapta a magáét... nem törődött a következményekkel, a pillanatnyi örömnek, a kapott pénznek örült, nem érdekelte, hogy vissza kell majd fizetnie és hogy mennyit...

Sokan megvették a 20-30 milliós házat, mikor minimálbérből élnek és most sírnak, hogy nem tudnak törleszteni.

De még mindig azt mondom, a lakás olyan dolog, amire hitelt lehet felvenni, illetve sajna legtöbb embernek muszáj. de egy nyaralásra? nem, soha... ez olyan, mint a sok marha azért vesz fel hitelt karácsonyra, hogy olyan ajándékot vehessen, amire baromira nem telne egyébként... (300ezres plazmatv...)

2011. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
100%
Szerintem is mindenki megérdemli a pihenést, ennek ellenére a nyaralás lenne az utolsó amit hitelből csinálnék. Hitelt kizárólag akkor vennék fel ha muszáj. Szerintem is inkább gyűjtögessetek pár hónapig és utána menjetek nyaralni. Így több is fog jutni rá, ugyanis a hitelnél sokkal többet kell vissza fizetni.
2011. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időkben semmiképp sem vennék fel hitelt, főleg nem nyaralásra.
2011. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Bankkártya hitelről van szó, nagyon alacsony kamattal( azt hiszem 12%), olyan ütemben törlesztem, ahogy akarom és mindig csak hiányzó részből vonnak kamatot.
2011. aug. 12. 14:48
 8/27 sumergo ***** válasza:
100%
Ha eddig nem tudtál gyűjtögetni erre, akkor a visszatörlesztés sem lesz olyan egyszerű. Én nem mennék. Sőt. Van valamennyi megtakarításunk, de így sem megyünk, mert kellhet az még másra. Felelőtlen dolog hitelből nyaralni.
2011. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem!


Szerintem azok menjenek csak nyaralni, akik megtehetik. Fel sem tudom fogni, hogy juthat valakinek ilyen eszébe...


Amúgy minden hitelfelvétel így kezdődik, "áh persze szép apránként visszafizetem", utána meg nem győzik törleszteni a részleteket.

Legyen ennél több eszetek.


Ha csak 2 hónapig elvállaltok egy másodállást vagy pluszmunkát, már ki is jönne a nyaralás ára. Inkább ilyesmiben gondolkodj.

2011. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Autóra se vennék fel hitelt, nem hogy nyaralásra. A legnagyobb marhaságnak tartom, a leányanyaság bevállalása után.
2011. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!