Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyivel lehet lefizetni az...

Mennyivel lehet lefizetni az orvosomat, hogy adjon tesi felmentést?

Figyelt kérdés
Már két éve fel vagyok mentve, pedig semmi bajom sincs. Szerintem most is megkapom a felmentést, csak kell egy "B" terv ha az orvos azt mondja, hogy most már nem. Vajon mennyit érdemes a boirítékban odacsúsztatni, esetleg 5000 elég? Amúgy 17/F vagyok, nincs bajom a tesivel, csak a tesitanárom egy barom, és nem akarom, hogy a tesi lehúzza az átlagomat.
2011. aug. 12. 15:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
20%
100-500ezer között szoktak ugrálni az árak én általában 150ezret adok neki:)14/L
2011. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
ekkora szégyent.....fiatal, életerős pasi és lógni akar...
2011. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem régen pénz nélkül megadták, mondjuk négy kéztörésem volt, úgyhogy szerintem a tesitanár örült, hogy nem jelentek kockázatot az óráján. :D

Most olyan 10-15 ezerre saccolnám, amit adni "kell" az orvosnak...

Első, ez komoly?

2011. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy komolyan gondolja. Ha igen, elég nagy hülye lehet, mert úgy hallottam, hogy még egy SzTK-s fogorvos is beéri 3000-el. Tőlem eddig nem kért pénzt, mert szedtem egy gyógyszert és találtam egy lehetséges mellékhatást, amiatt megkértem az orvost, hogy írjon felmentést. Viszont eddig nem tesisztem, a tesitanár pedig ez miatt eléggé pikkel rám. Amúgy nincs ilyen könnyen megvesztegethető, szakorvos ismerősötök. (Pest környékén)( Nekem eddig a bőrgyógyász adta a felmentést XD)
2011. aug. 12. 16:27
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

És mégis, hol a halálba fogják nézni az átlagodat??

A kutyát nem érdekli, az a lényeg, hogy azokból a tárgyakból, amikből tovább akarsz tanulni, abból jó legyél, jól írd meg az emelt szintű érettségit.

Ha meg nem tanulsz tovább, akkor így is, úgy is kitörölheted az érettségiddel, mert az a mai világban semmit nem ér. Akkor se, ha színötös, senki nem fogja megnézni az átlagodat. Azt nézik, hogy érettségin kívül van-e valami más végzettséged, különben marad a Tescos árufeltöltő. Ott meg nem árt, ha előtte jártál tesire, ha nehezet kell emelgetni.

2011. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
mondjuk ha ösztöndíjat kapott eddig akkor igenis számít az átlag
2011. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én anno egy magándokihoz mentem, reumatológushoz és ott a vizitért kellett 5000-et fizetni. Ő ezzel beérte, nem kért külön pénzt. Tehát kb 5-10 ezerre saccolnám.
2011. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Jah, az lehet.

Akkor megnyugtatásként közlöm, hogy felsőoktatásban viszonylag könnyű elkummantani az ilyet. Nem kell semmi felmentés, fogsz kapni egy füzetet, meg jegyet kell vásárolnod általad választott testedző intézményekbe, pl. úszás, squash, stb. Aztán azokkal leigazoltatni, hogy ott voltál.

De mivel azokat csak az érdekli, hogy kifizetted a jegyet, nyugodtan mondhatod nekik azt is, hogy jó, itt a jegy, írja már be, hogy itt voltam, viszlát.

2011. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell felmenteni magadat, olyan hájas vagy, hogy szégyenled magadat a tesiórán? Vagy fáj egy pici mozgás, ilyen puhap*cs vagy? Régen kötelező sorkatonai szolgálat volt, most meg tele van ilyen kis puhatestűekkel az ország mint te. Ha beteg vagy akkor kapsz felmentést, ha meg puha vagy akkor maradj otthon és játssz az xboxal és matyikázzál, mert így nőt soha az életben nem fogsz látni.
2011. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az a szégyen, hogy milyen tanárokat alkalmaznak egyes iskolákban. Az én tesitanárom is egy bunkó volt, ott és akkor alázott meg nyilvánosan, amikor tudott. Fel is mentettem magam.


Ez nem azt jelenti, hogy nem mozogtam. Sulin kívül eljártam edzeni és kész.

Nem mintha olyan sokat adna az a heti 3x 45 perces óra, aminek a fele fegyelmezéssel meg sorban állással megy el.

2011. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!