Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3 hónap végkielégyítést fogok...

3 hónap végkielégyítést fogok kapni egy összegben. Végkielégítés ideje alatt kaphatok e bármilyen segélyt a munkaügyiben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a végkielégítésnek semmi köze a munkanélküli járadékhoz
2011. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A végkielégítés az egy pénzösszeg, nem egy időtartam. Legalábbis én nem tudom értelmezni a "végkielégítés ideje" kifejezést.
2011. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy a felmondási időre gondoltál? Mert az idő alatt van, hogy nem kaphatsz segélyt, de el sem helyezkedhetsz másik munkahelyre.


manju

2011. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a felmondási idő alatt is elhelyezkedhet másik munkahelyen...akármennyi munkaviszonya lehet egyszerre, csak más a járulékfizetés menete a másodállásnál
2011. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Végkielégítés: X ledolgozott év után a cég ha felmond kifizet a dolgozónak X havi munkabért egy összegben. A kérdező 3 havi munkabért fog kapni egy összegben, a kérdése nyilván az volt, hogy arra a 3 hónapra jár e neki munkanélküli segély.

Régen nem járt, mondván hogy van jövedelme. Ma már jár, tehát menj és regisztrálj

2011. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13:53-as!


Köszönöm a javítást. Én voltam félretájékoztatva eddig, és nem árt tudni, hogy ez így van.


manju

2011. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyom szept 13-án fog megszűnni. Ezen a napon fogok kapni 3 havi végkielégítést egy összegben. Szept 14-én tehát másnap megyek be a munkaügyibe regisztráltatni magam. Viszont eltérő válaszokat kaptam a kérdésemre vonatkozóan, mely szerint jár-e a 3 hónap végkielégítés ideje alatt bármilyen segély, vagy csak a 3 hónap letelte után? (az lényegtelen hogy egy összegben egy napon kapom meg)
2011. aug. 15. 14:08
 8/15 A kérdező kommentje:
valaki írta hogy felmondási idő alatt is el lehet helyezkedni. Ez nem teljesen így van. Ha neked mondanak fel (ahogy velem is tették) akor meg van határozva hogy mennyi a felmentési időd (felmentési és nem felmondási, mivel a munkáltató ment fel a munka alól) akkor meg van határozva hogy mennyi a felmentési időd. nekem 3 hónap volt, ennek a felét, tehát egy és fél hónapot ledolgoztattak velem, a másik felét, (amikor is már mentesítenek a munkavégzés alól) most töltöm. A munkaviszonyom megszüntetési okiratán szerepel hogy szept 13-án vagyok utoljára állományban, és hogy aznap kapom meg a 3 havi végkielégítést egy összegben. (3 hónap a munkáltatómnál eltöltött évek alapján jön i) Közalkalmazott vagyok, azaz vltam és ha én a felmentési időm tartalma alatt munkaviszonyt létesítek akkor elesek a végkielégítéstől. Utána lehet nézni a közalkalmazotti törvénykönyvben.
2011. aug. 15. 14:13
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen jóindulatóan azt tanácsolnám minden munkavállalónak hogy pontosan tanulmányozza át a munka törvénykönyvét, a közalkalmazottak meg mégjobban figyeljenek oda a részletekre, mert a munkáltatók szívfájdalom nélkül átverhetnek titeket ha nem tájékozódtok!
2011. aug. 15. 14:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottként nem is tudsz munkaviszonyt létesíteni újra egészen addig, amíg a közalkalmazotti státuszod meg nem szűnik.
2011. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!