Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan járnék jól anyagilag?

Hogyan járnék jól anyagilag?

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyerekem januárban tölti a 4-et, szeptembertől lesz ovis. A kisebbik most novemberben lesz kettő. Szeretnénk harmadikat majd valamikor tavasszal összehozni, hogy ő is téli baba legyen.

Ugye az első gyereknél még a fizuból számolták a GYEDet, a másodiknál már viszont abból, amit az első után kaptam. Ha harmadikat is szeretnénk, akkor ezek alapján már jobban járnék a GYESsel. Mi lenne, ha közben vennék ki szabit? Az számítana valamit?


2011. aug. 16. 17:56
 1/2 anonim válasza:
Majd a szakértők megírják, hogy van ez pontosan, de amennyire én tudom, mindig a megelőző naptári évet veszik alapul a tgyás és gyed számításnál. Ha visszamész dolgozni, akkor a fizetett szabadság, gondolom, dob az átlagon, sőt, ha a szülést megelőző naptári évben volt 180 nap aktív munkaviszonyod (pl fizetett szabadság, meg pár napot visszamész dolgozni), akkor a maximális tgyást adják. Nem tudom, mennyiben volt ez válasz a kérdésedre.
2011. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szabadság nem dobja meg az átlagod ha nem lesz meg a 180 napod. A GYES-el pedig biztosan nem fogsz jól járni.

Szerintem várd meg amíg meglesz a 180 napod (a szabadság is beleszámít). A megelőző 180 nap alatt is újraszámolják a táppénzt, nem kell egy egész éved legyen.

Május után menj csak el thgy-re akkor jobban jársz.

2011. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!