Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol érdemes könyvet kiadnom?

Hol érdemes könyvet kiadnom?

Figyelt kérdés
Most végeztem első kéziratommal, még átolvasom persze, de ha sor kerülne rá, melyik kiadóhoz érné meg elvinni? Melyiknek mi az előnye illetve a hátránya? Első "könyvemként" hol lenne nagyobb esélyem? Hol mennyibe kerül? Íróként melyik kiadónál mennyi részesedésre számíthatok? Onnantól, hogy elviszem a kéziratot körülbelül mennyi idő telhet el a kiadásig? Hol számíthatok reklámra, és hogyan és mennyiért? Igazából minden érdekelne amit ezzel kapcsolatban fontos lenne tudnom. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 20. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott, ahol egyáltalán foglalkoznak komolyabban az egésszel. Nem egészen tudom, hogyan képzeled el a kiadatás pontos menetét, de szerintem nem lesz egyszerű, ahogy most felvázoltad.
2011. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el tanulmányozni a "szerzői kiadás" találatra adott információkat a google-ban...
2011. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azon már túlvagyok...most leginkább a saját vélemények vagy tapasztalatok érdekelnének, azért kérdeztem
2011. aug. 20. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem válogathatsz. Szépen elküldöd a kéziratot legalább 10-20 kiadónak, de ha eredményt is akarsz, akkor többnek. Ha 2-3 kiadó visszajelez, akkor az már nagyon jó. Tehát szélmalomharc és nagyon szívósnak, kitartónak kell lenni. Nem lesz olcsó mulatság, de nem lehet válogatni, ez nem úgy működik, hogy kinél olcsóbb. Ott kezdődik, hogy ki az, aki egyáltalán foglalkozik veled.


Tehát kezdj el házalni, hónapokba, évekbe telhet, mire lesz foganatja.

2011. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A könyvedet akkor adják ki, ha


1: valaki fantáziát lát benne (hajrá!)

2: te megfinanszírozod

2011. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy barátom az Underground kiadónál (underground.hu) adta ki a könyvét, azt találta a legszimpatikusabbnak. Természetesen először az kell, hogy nekik is tetsszen :)
2011. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!