Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek! Mit tehetnék?

Átvertek! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy apróhirdetésre , melyben borítékolási és gépelési munkát ajánlanak. Elég hihető volt az egész, több kérdést is feltettem neki, mindegyikre válaszolt, egész értelmesen. Kérte, hogy küldjek neki ezer ft-ot, hogy tudja postázni az anyagokat. Így utólag már tudom, hogy nagy hiba volt, mert nem jött semmi, és valószínűleg átvert. Mit tudok ilyenkor tenni? Kihez tudok fordulni panaszommal? Feljelentést, vagy valami hasonlót tudok tenni ellene?
2011. aug. 21. 23:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
OTP-s számlaszámra kérte, nevet is adott. Így jobbak az esélyeim?
2011. aug. 22. 01:36
 12/14 anonim ***** válasza:

HURRÁ!... :-D

Ha megvan a bankszámlaszáma és a számlatulajdonos neve, akkor sima az ügy, a rendőrségnek 1 perc alatt kiadja a bank a számlatulajdonos adatait (név, lakcím, szem.ig.száma, stb.)...

A bankszámlán az is látható (a rendőrségnek), hogy hány embert és milyen összeggel vert már át!!!


No, akkor szépen szedj össze mindent (taggal való levelezés kinyomtatva, bankszámlaszáma, neve, átutalásod vagy befizetésed a számlájára kinyomtatva vagy nyugta fénymásolva, stb.)...

Ezzel ballagj el a rendőrségre és tégy feljelentést!


Azért én megpróbálkoznék azzal, hogy egy utolsó esélyt adjak a csalónak : 5 munkanapon belül visszautalja a pénzt a számlámra vagy feljelentem!...


Ha visszaküldi a pénzt, akkor hagyd a francba, tanultál az esetből és ENNYI!...


Ha nem küldi a pénzt, akkor RENDŐRSÉG!...


És a "munkát" köszönöd nem kéred, nehogy egy rakás szemét papírt küldjön a pénzedért cserébe és utána a fáklyásmenet!...

2011. aug. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Véletlenül nem erre az Otp számlára kellett küldeni a pénzt: 1177 3487-51299 394 ?


Multkor én is felfigyeltem egy ilyen típusú hirdetésre:

[link]

Jól hangzik, de gondoltam a Google-n megnézek 1-2 dolgot. Mégpedig a bankszámlaszámot. A bankszámlaszámra ezeket dobta ki:

[link]

[link]


Nem csak az az érdekes, hogy mindenhol ugyan az a bankszámlaszám, hanem hogy mindenhol be kell fizetni x összeget.


Valakinek valami véleménye?

2011. aug. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

02:12, úgy lesz ahogy te mondod!


Utolsó!

Elég érdekes.. a számlaszám nem ugyanaz, de az első 8 számjegy teljesen megegyezik.

Lehet valami összefüggés a 2 dolog között?

Elég hihetőnek tűnik, még adószámot is feltüntet. De hát azért fizessek, hogy pályázhassak egy versenyre?

2011. aug. 24. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!