Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Vateráról rendeltem valamit...

Ha Vateráról rendeltem valamit, az hány munkanapon belül érkezik meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A Vatera piacterén keresztül rendeltem, már megtörtént az átutalás az eladó félnek, telefonon is értekeztünk, azt mondta, hogy mihelyst megtörténik az átutalás, küldi az árut. Ha jól emlékszem, aug. 17-én történt meg az utalás, a hétvégén ugye ünnep volt, lehetséges, hogy ma megérkezik az áru? Ez volt oda írva hozzá: "Személyes átvétel, Ajánlott levélként előre utalás után". Ez mit jelent? Postai úton kapok egy papírt, hogy be kell mennem a postára átvenni, vagy ki jön a postakocsi (vagy csomagszolgálat) házhoz, alá kell írnom egy papírt, és odaadja személyesen?

Kérlek segítsetek, kezdő Vaterás vagyok! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 22. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 17-én utaltad a pénzt, akkor valószínű, hogy 19-én kapta meg. Akkor vagy pénteken, vagy ma adta/adja fel az árut. Vagy holnap, vagy holnapután kézbesíti a posta, ha otthon vagy, akkor simán átveszed és kész. Ha nem talál otthon, akkor bedob egy értesítőt, és azzal a postán veheted át. (Az, hogy "személyes átvétel" itt nincs jelentősége, mert az arra vonatkozik, ha az eladótól személyesen veszed át az árut.)
2011. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17-én este átutaltam a pénzt az interneten, akkor meg is kaptam az sms-t, hogy az átutalás megtörtént, majd ő is szólt, hogy megkapta a pénzt.
2011. aug. 22. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha 18-án feladta, akkor ma meg kellene kapnod. De ha csak később postázta, vagy a postán vacakolnak vele (mert ilyenre is van példa) akkor csúszik a dolog.
2011. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha ugyan abba bankba vagytok egyből érkezik a pénz még aznap tudja küldeni ha más bankba van akkor 2-3 nap a Giro rendszernél plusz ugyebár a hétvégét ad hozzá mindkét metóduhoz ha érkezést akarod tudni . Egyébként sok olyan van vaterán aki azt mondja van 3 napod vagy meghalsz ,de ő meg 1 hétig se postázza pénz be érkezés után nem mondom hogy hatalmas idő csak akkor milyen jogon követeli ő a 3 napot ha ő rá meg nem lehet számítani sok unkorrekt f@sz van főleg ha van ilyen 500 eladása akkor már nem annyira törődnek az emberrel mert úgy vannak vele elég a statisztika már onnantól .
2011. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak ez azért hatalmas nagy kib*szás, mert ennyi erővel én is küldhettem volna neki később a pénzt, illetve így marhára nem korrekt... mert rögtön küldtem, akkor neki kutya kötelessége rögtön küldenie az árut, ha törik, ha szakad. Még a mai nap várok, ha ma nem jön meg, mit csináljak?
2011. aug. 23. 09:43
 6/9 anonim válasza:
:DDDDD semmit várd míg megjön :D
2011. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Könnyen mondod így, hogy nem te adtál ki érte pénzt + a mai világban nem könnyű megbízni az emberekben... :S
2011. aug. 23. 09:45
 8/9 anonim válasza:
mit vedtél ? mennyiért ?
2011. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dragonline válasza:

''A kérdező kommentje:


Csak ez azért hatalmas nagy kib*szás, mert ennyi erővel én is küldhettem volna neki később a pénzt, illetve így marhára nem korrekt... mert rögtön küldtem, akkor neki kutya kötelessége rögtön küldenie az árut, ha törik, ha szakad. Még a mai nap várok, ha ma nem jön meg, mit csináljak?''


Kérem szépen a pénz gyors átutalásának nem sok köze van az eladó postára rohanásához.

Ha feltüntette hogy mennyi időn belül postáz akkor azt kell figyelembe venni.Ha nincs feltüntetve az aukció oldalán lévő feltételek között, akkor körülbelül 1 hét az ami még teljes mértékben korrektnek mondható.

Ha meg lett beszélve az eladóval a postázás napja akkor viszont azt illik betartani, ez már becsület kérdése.

Ha egy olcsó nyomott áron megvásárolt termékről van szó nem várható el az eladótól extra költségekbe verje magát a gyors postázás érdekében.

Ha olcsón vásároltunk akkor legyen türelmünk is kivárni a vásárolt áru megérkezését.

Ha a vásárolt tétel értékes és reális piaci áron kelt el akkor viszont úgy korrekt hogyha az eladó is veszi a fáradtságot és gyorsan postáz (1-2 napon belül).

2012. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!