Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi pótlék. Mit kéne írnunk?

Családi pótlék. Mit kéne írnunk?

Figyelt kérdés

Amikor a szüleim elváltak én akkor mentem egyetemre. Anyu akkor a családit megigényelte én rám is, de elutasították (sejtettük, csak azért megpróbáltuk) De anyu most kapott munkát és az új munkáltatója mondta, hogy utánam is jogosult lenne családira oly módon, hogy a húgom után emeltet kap, mivel egyedül nevel minket és nincs tartásdíj se. Ez olyan plusz pár ezer forint. Sőt, lehet h visszamenőleg is megkaphatnánk (olyan 2-3 év)


Ti erről mit tudtok?

Szerintetek mit kéne írni a levélbe?

tudtok valami paragrafus félét amire lehet hivatkozni?


Köszi


2011. aug. 22. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Családi pótlékot addig kaphatnak utánad, amíg középfokú oktatási intézményben tanulsz, kivéve, ha tartós beteg vagy súlyosan fogyatékos vagy.

Viszont a felsőoktatási intézményben tanuló gyereket be lehet számítani a gyerekszámba.

Vagyis ha eddig egy gyerek után járt havi 13700 (egyedülállóként), akkor ezentúl majd jár 14800. De nem gyerekenként, mert utánad már nem jár, csak a húgod részét számítják majd úgy, mintha két gyerek lenne. Szóval 1100 forinttal fogtok többet kapni havonta.


Visszamenőleg meg 2 hónapra lehet igényelni, nem többre.


Itt le van írva minden:


[link]


[link]

2011. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy utánam nem, az írtam is. Köszi.
2011. aug. 22. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:

És nem kell nekik levelet írni, van erre formanyomtatvány, ha az alapján jár, akkor úgyis utalják, ha meg nem, akkor írhatsz nekik bármit, úgyse érdekli őket.

Itt:


[link]


Kitölti anyud, beleértve a gyerekek adatainál a te adataidat is, TAJ számot, stb.


Mellékelitek a kérelemhez anyud személyi igazolvány, lakcímkártya, Taj kártya másolatát, a te személyi igazolvány másolatodat, TAJ kártyád, lakcímkártyád másolatát - mindkét oldalukat -, plusz az iskolalátogatási igazolást (eredetiben), amit az egyetemen adnak.


Beírjátok oda, hogy mikortól kéri a folyósítást: 2011. június.


Aztán ezt bekülditek a Magyar Államkincstárnak, és ennyi.

Vagy bementek hozzájuk, és ott beadjátok, akkor az ügyintéző át is nézi.

2011. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, meg még a húgod személyi igazolvány (vagy születési anyakönyvi kivonat), lakcímkártya, TAJ kártya másolatát.

És a nyomtatványon a gyerekeknél nálad a "beszámítás jogcíme" rovatba beírjátok, hogy "B"!

2011. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!