Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az MLM típusú...

Mit gondoltok az MLM típusú szerveződésekről? Kijátszák a törvényeket vagy teljesen legális, amit csinálnak?

Figyelt kérdés
Az FLP, Avon stb. szerintetek teljesen legális üzletpolitikát folytat? Ti beszállnátok ilyen vállalkozásba?
2009. ápr. 16. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

FLP-tag vagyok. Ez egy 31 éves cég, 11 éve van jelen Magyarországon, több nagy értékű ingatlan van a cég tulajdonában, rengeteg hálózatépítő, forgalmazó és vásárló van benne az üzletben. Egyszerűen nem engedheti meg magának egy ilyen cég, hogy törvénytelen legyen. A termékek bevizsgált termékek, a világ legmegbízhatóbb, legkiválóbb tanácsainak elismerését vívta ki, milliók fogyasztják elégedetten a termékeket. Igen, van egy üzleti vonala is a dolognak, ezt legálisan, vállalkozói igazolvánnyal, adót fizetve tudod művelni (amíg ez nincs meg, a cég egy bizonyos ideig tárolja a jutalékodat).

Az Avon, Oriflame más tészta, ott igazából a termékforgalmazók nem vállalkozóival dolgoznak, és én úgy tudom, a jövedelem után, ami az árrésből keletkezik, nem adóznak. De ennek is biztos megvan a jogi háttere. Ezek a cégek nem engedhetik meg maguknak a törvénytelenséget. Inkább félj egy Himi-humi Bt-től, mint ezektől.

2009. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha pl. nálatok egy disztribútor megvesz egy terméket 5000 Ft-ért és eladja egy nem FLP-s tagnak 11000 Ftért, abból hol adózik? A kutya nem fog tudni róla...
2009. ápr. 16. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem törvénytelen. Törvényes átverés.
2009. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok. Az FLP üzlet nem erről szól, lehet, hogy vannak olyan termékforgalmazók, akik ezt csinálják, de nem ez a terv, ezek hamar bele is fognak bukni. A terméket én nem adom a katalógusban szereplő beszerzési árnál drágábban, gyakorlatilag azon nem keresek. A cég viszont az eladásim után a bónuszt úgy számolja ki, mintha és 43%-kal drágábban adtam volna el a terméket. A vásárlóimat pedig diszkontkártyához juttathatom, aminek birtokában ő is elmehet és vehet magának bármit a raktáráruházban, internetes oldalunkon, és ezek után a vásárlások után is kapok valamennyi bónuszt. Ha az árrésből élnék, nem lenne ilyen jó üzlet :) ! És ez után természetesen adót is fizetünk. Ahogy mondtam, az Oriflame és Avon tanácsadók viszont kimondottam az árrésből élnek, és nem is feltétlenül adóznak utána, de lehet, hogy ez törvényileg szabályozva van, nem tudom. Nem akarok hülyeséget mondani.
2009. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%

Szia, Te "első"!

Hogy-hogy az FLP-s üzlet nem erről szól?!

Életemben kétszer tudtak szerda esti aloés szeánszra elrángatni, hát mivel kezdték az üzleti részt? Megveszed ennyiért és eladod ennyiért, és máris kerestél ennyit! Mert hogy egyébként az első hónapban ha szarrá gürized magad, megkereshetsz akár 10-12 ezer forintot is! Meg aztán kötelező havi 50 ezerért terméket venni. Mi van akkor ha én nem akarok havi 10 doboz vitamint és 2 liter tusfürdőt elhasználni? El kell adnom! Szóval csak tisztességesen, oké?! De ha már az FLP tisztaságát fírtatjuk, nem volt mindig ennyi patyolat, legalább a múltján van néhány csúnya folt, nem igaz?! [link]


Kérdésfeltevő!

A legtöbb jogilag tiszta. Ha van magyar leányvállalat, akkor vállalkozói nélkül legfeljebb levásárolhatod a jutalékod 30 %-át, de pénzt nem kapsz. Ha vállalkozó vagy, akkor nyilván adóznod kell utána.

Ahol nincs magyar leányvállalat, ott külföldről érkező jövedelemként kell adóznod.

Én pár évig Avonoztam régebben (5-6 éve hagytam abba), na, ott nem kellett adózni, vagyis a szerződésben az van, hogy ránkbízzák. Én bevallom, nem adóztam, ámbár nem is volt mit, mert a legjobb hónapokban kerestem 20 ezret, a többiben inkább csak 6-8e Ft körül. Most 6 ezerből mit adózzak? :-)


Vannak már komoly cégek, komoly pénzekkel (ámbár az nem a nyitókérdésben felsoroltak, s nem is a sciennet meg a Yessplus és egyéb). Utána kell keresni. Egy biztos: ahol belső pontrendszer van, ott tutira átvernek és kihasználnak, ez főszabály! S ahol 40-45 ezernél több a kezdőcsomag és havi 6-7 ezernél több a havi vásárlás, ott csak az a lényeg, hogy belépj és bent legyél... az is kihasználás! Olyat keress, ahol érdemes dolgozni. Az én anyósom 300 ezret keres fél év után egy cégnél, ahol még agymosás sincs, meg tapsikolós rendezvények sem, nincs rárakódó egyéb költség, nagyon szupi kis üzlet, fontolgatjuk, hogy a nyári szabi után mi is nekiugrunk... addig meg még hadd bizonyítson az anyós! ;-)

2009. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Az FLP termékek valóban nagyon jók, de mint üzlet, nálunk az új belépők szempontjából, halott dolog, lehetetlen vele nyerni. Vannak viszont már nagyon jó MLM cégek, ahol valóban tudsz kaszálni, ráadásul valóban odateszik magukat a feletted levők. Nagyon meg kell nézni hova teszed a pénzed, hova szállsz be, az viszont biztos, hogy ez az értékesítési forma nagyon ível felfelé! Valahova érdemes beszállni, mert ha annyit elérsz vele, hogy a nyugdíjad biztosítva van, már akkor jó vagy, arról nem beszélve, hogy a mai világban valamilyen táplálék kiegészítőt/vitamint szedni kell. És a hiedelmekkel ellentétben ez is egy nagyon jól tanulható szakma. A kereset pedig tőled függ és nincs felső határa!!! Van máshol ilyen munkahely, ahol a főnöködnek érdeke, hogy rengeteget keress?

Ha kérdésed lenne még, akkor írj privit nyugodtan.

2009. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az FLP-ben én is tag vagyok, de értékesíteni nem értékesítek. Egy időben próbáltam, de úgy látszik, hogy több ezer ismerős kell ahhoz, hogy valaki akár a legkisebb összeget is keresse ezzel. Szerintem lehúzás az egész.
2009. jún. 3. 04:23
 8/12 anonim válasza:
60%

Ismerős :-(

Kb 120 ezer elköltése után 3717 forint jutalék - FLP.

De tényleg vannak olyanok, ahol keresni is lehet, csak nézd meg, hogy ne legyen régóta a piacon és ne a lakosság 85 százaléka ismerje. Na meg az előadások után nem árt leellenőrizni a valóságtartalmát. A wellstar például szerintem a létező legnagyobb átverés.

2009. jún. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szerintem csak azoknak böki a szemét az FLP akik lusták arra,hogy megmozduljon azért amit el akar érni,én nem értem azt a sok embert aki lehúzza ezt a céget aki nem igazán érti,hogy mi hogyan működik az miért mond ítéletet.

Mi sem húzzuk le a hasonló cégeket mindenki boldoguljon úgy ahogy tud.Egy kicsit gondolkozzatok el ezen.De azért természetesen tiszteletben tartok minden hozzászólást!

2009. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha az előadásaik nem az agresszív üzletpolitikáról szólnának, hanem valóban a termékekről és hatásukról, akkor szerintem senki sem lenne ilyen kritikus. Az értékesítők többsége csak a pénzre megy, az egész a pénzre, lehúzásra épül. Nekem ez a véleményem. Hozzáteszem, én nem 1-2 "sikernapon" voltam illetve mélyebben is érdekelt voltam egy időben ebben. Piszkos üzlet szépen leplezve.
2009. dec. 30. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!