Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedülálló fiatalnak lakástám...

Egyedülálló fiatalnak lakástámogatás?

Figyelt kérdés

sziasztok


Egyedülálló 28 éves férfi vagyok. Jelenleg munkanélküli, de korábbi állásaimból félre tudtam tenni annyit hogy be tudjak szállni egy olcsóbb lakásba.

Kérdésem az hogy egyedülállóként részesülhetek e bármilyen lakásvásárlási támogatásban, vagy illetékkedvezményben? Ha igen hogyan igényelhetek ilyet?


köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 31. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Szerencsére nincs ilyen kedvezmény.
2011. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel indokolja az Első válaszoló az irigykedős értelmetlen hozzászólását...


Amúgy én pont így vagyok, csak 31 és nő. Baromira kellene már egy lakás, hogy ne vidékről kelljen naponta utazgatni. Ez a munkahely találást is elősegítené.


Iszonyú rég óta spórolgatok, de még nem mertem belevágni, kellene még 1-2 millió. Vagy egy tuti biztos munkahely.


Sajnos ha lakásvásárlási támogatásról beszélnek a hírekben, akkor az mindig családoknak szól. Gusztustalan dolog ez, teljesen értelmetlen. Ugyanis egy családban van legalább két ember, aki ha rendesen élt eddig és megtakarított, mint én vagy te, akkor együtt simán tudnak venni még házat is, nemhogy lakást!

Aki egyedül van, spórol, gondol a jövőre is és nem költekezik, lakásra gyűjt, hogy lehessen családja, azokat az állam valahogy mindig hátrányosan kezeli. Minden téren...


Jó lenne ha támogatások alanyi jogon működnének és nem család/ nagycsalád/ egyéb csoportosulás alapon...


Egyébként nekem a Fundamentáról beszéltek egyszer egy bankban. Hogy ha legalább 4 évig befizetek havonta x összeget (4-20ezerig talán, nem emlékeszem), akkor ha vége, visszakapom valami csekélyke támogatással együtt. Csakhogy ebben az a szemétség, hogy 4 évig várni kell.

Vagy ha az ember nem vár, vehet most hitellel is lakást és majd ha lejárt az a fundamenta, akkor az fordítható a hitelfizetésre is... valami ilyesmi értelmetlenség.

Ez engem azért idegesített fel, mert mire jó ez? Nem lehetne, hogy ma befizetem egybe amit 4 év alatt részletekben, és előbb odaadják a támogatást??? MOst az állambácsi azt akarja ellenőrizni, hogy tudok-e szorgalmasan takarékoskodni? Mert akkor nézze meg inkább a számlakivonataimat, hogy havonta mennyit teszek félre...

Áhh, szóval kész katasztrófa ez az ország!


Ha mégis találsz valami támogatási lehetőséget, akkor szólj nekem is! Pussz!

2011. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Roppant egyszerű, miért nincs egyedülállónak támogatás: egyedülállóként - és gyermektelen párként is - egy fizetés jut egy főre. Míg egy gyereknél ez két kereső esetén 2/3 fizetés, de pl. gyeses anyukánál 1/3, plusz 8 ezer.

Két gyerek esetén egy fél fizetés jut fejenként, vagy 1/4 plusz 6 ezer. Satöbbi, satöbbi.

Elhiszed, hogy egy főre jutó egy fizetésből lényegesen több pénzed van, mint ugyanennek a feléből?

(naná, hogy nem. majd ha gyereked lesz, meglátod, hogy így van pedig. érteni fogod, miért kell a támogatás)

2011. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedülálló vagyok, és szerintem is kellene ilyen támogatás.

Ha az előttem szóló példájából indulok ki, akkor én is mondhatnám, hogy 1 embernek egy lakás (most csak írok egy számot) 8M. 2 embernek ugyanaz a lakás, már csak 4M fejenként. Ha van két felnőtt, és egy gyermek, akkor fejenként 4M + a támogatás.

Lehet, hogy a te példádban 1 fő fizetésére, jön még további fő, de nekem 1 fő fizetésemre, 1 gázszámla, 1 villanyszámla, 1 bérleti díj stb. (2 fő esetén ezek is feleződnek) Arról nem is beszélve, hogy kedvezőtlenebb a bérszámfejtésem is.

Nem vagyok benne biztos, hogy egy gyermek, egy párnak megerőltetőbb lenne (anyagilag), mint egyedül fizetni mindent.

Persze távol álljon tőlem, hogy én azt mondom, a családoknak nem kell a támogatás, de kell!, nagyon is, viszont úgy gondolom az egyedülállóknak is szűkségük lehet rá.

2011. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még régebben jártam bent az önkormányzatnál - ahol laktam anno -, hogy egyedülállóként milyen támogatást kaphatnék lakásügyileg.

Az ügyintéző szó szerint kiröhögött és közölte, hogy hozzak magammal pár gyereket, akkor talán kapok önkormányzati lakást. Nem nagyon értettem abban a percben, hogy mire gondol, de utána rájöttem ... oldalra kellett fordulnom és megláttam a "díszpéldányokat".


Ennyit erről!

2011. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is egyedülálló vagyok és felháborítónak tartom, hogy nincs semmi támogatás. Anyum egyedül nevelt fel 3 gyereket, minden probléma nélkül, régen több támogatás is volt.

Úgy gondolom és anyum is azt mondta, hogy nehezebb egyedül élni, mint párban gyereket nevelni (hah) az igazság az, hogy ezt én is így látom... Kitalálhatnának valamit a totál egyedülállóknak is, akik reggeltől estig dolgoznak, hogy kifizessék a lakbért, kaját és néha még talán új ruhát is tudjanak venni.

Találtam egy mnb-s portált, ahol elvileg építkezéshez adnak némi támogatást, de az nagyon drága és a max fizud 17100 huf lehet, kérdem én, a mai világban ki élne meg annyiból albérletben, egyedül?

Bocsánat,ha haszontalan, csak gondoltam megosztom egyetértésemet, az első válaszolónak meg csak annyit, hogy "máshol cserélj pelenkát, bébi" ;)

2020. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocsi, a fizunál kimaradt egy 0,tehát 171000 forint lehet a max fizu
2020. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!