Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az családi pótlékot lehet...

Az családi pótlékot lehet módosítani, abban az esetben, ha eddig nem egyedülálló voltam, most meg az lettem?

Figyelt kérdés
Nem voltam férjnél. Kell a MÁKnak valamilyen "bizonyíték", hogy egyedülálló lettem?
2010. dec. 6. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Kitöltöd az űrlapot:


[link]


Ha már kapsz tőlük ellátást, és a többi adat ott van náluk, akkor elég csak a a jogosultság jogcímét, a kérelmező nevét, születéskori nevét és TAJ számát kitölteni, ha a többi adat megvan náluk.

Meg persze a nyilatkozatot a 26-27. pontban.

Aztán aláírni.

2010. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és persze csatolni a személyi, meg a TB kártya másolatát.
2010. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak simán írtam egy levelet, hogy alulírott xy (anyám neve, állandó cím, szül. id., taj szám)kijelentem, hogy 2009. 01.01. naptól férjemtől (te írhatsz élettársat) külön költöztem, ezért kérem két kiskorú gyermekem (Első gyerek-szül. id, taj szám, Második Gyerek-szül. id., taj szám) után a továbbiakban az egyedülálló szülőnek való juttatást utalják. Köszönettel É.N.


A következő hónapban már az emelt összeg volt a számlámon

2010. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :-)
2010. dec. 7. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!