Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segíteni valaki egy APEH...

Segíteni valaki egy APEH levélben lévő hivatalos szöveg megértésében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve a nyakamba varrtak némi adótartozást, ami azóta is a nevemen van, mivel eddig sulis voltam, és fizetés híján nem tudták honnan levonni. Évek óta nem tudják megmondani még az APEH irodában sem h mi is ez a tartozás pontosan. Most ügyvédet fogadtam, aki kérte, h részletesen írják le mik a tartozások. Meg is küldték nemrég, de olyan bonyolultan fogalmaznak, h nem értem sajnos.

pl: x forint tartozás, mely behajthatatlanság címén került törlésre. Ez azt jelenti h teljesen eltörölték, mert mondjuk lejárt az 5 év, vagy amíg nem lesz munkám addig van törölve, és miután elhelyezkedem onnantól újra létezni fog úgymond ez a tartozás?


2011. szept. 13. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem követelik, de az ügyvéded biztosan meg tudja mondani, hisz azért fizeted.
2011. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sulis korodban milyen adótartozást tudtak a nyakadba varrni? O.o
2011. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Telek lett a nevemre írva, sajnos én írtam alá..szüleim elváltak és utána egyik oldalról elég csúnyán ki lettem használva..bonyolult és hosszú történet:/
2011. szept. 13. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, hogy illetéktartozás...
2011. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha behajthatatlanság miatt került törlésre, akkor azt már nem fogják rajtad "keresni" többet. Az állam ezt elkönyveli veszteségként, tulajdonképpen erről értesítettek.
2011. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!