Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Többi lent?

Figyelt kérdés

GYES ideje alatt fogok szülni. Mivel ez a harmadik babánk, gondoltam, kiveszem az eddig felgyűlt szabadságokat, meg táppénzre mennék szülésig. Megemelkedne így valamennyire az az összeg, ami alapján számolják a TGYÁS-t, GYED-et?

Ha veszélyeztetett terhes valaki, akkor is csak 45 nap lehet a táppénz? Vagy hogy van ez?


2011. szept. 2. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Amit még tudni szeretnék:

ha kiveszem a szabikat, az idő alatt is védett vagyok, nem küldhetnek el?

Itt olvastam az oldalon, hogy ellátás nem lehet ellátás alapja...akkor nem értem: a lányommal még 60E volt a GYED, most a fiammal csak 40E. Akkor a harmadikkal vajon mennyi lenne?

Tudom, sok a kérdés, de ez nekem bonyolult. :) Nem vagyok egy bérszámfejtő.

2011. szept. 2. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Jövőre fogsz szülni? Akkor emelkedne meg az összeg, ha minimum 180 napig lennél szabadságon, de ugye ez lehetetlen, tehát nem befolyásolja egyik összeget sem.

Honnan vetted ezt a 45 nap tp-t ? A passzív tp volt régebben 45 napos, aztán 30, jelenleg pedig nincs, mert eltörölték. Veszélyeztetett terhesség esetén is ugyanúgy jár a tp addig, amíg meg nem szülsz.

2011. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerinem ne itt az oldalon olvassál TB jogszabályokat, hanem a neten, vagy a TB HVG-ben. Az a biztos. Nagyon-nagyon sok összetevője van annak, hogy mennyi lesz az ellátásod. Sok olyan kérdésre kellene válaszolnod ami alapján meg tudnám neked mondani, hogy mennyi lesz a tgys-ed majd a gyeded. Ha érdekel, írjál privát mailt és segítek!
2011. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy melyik évben szülsz. 2011-ben vagy 2012-ben? De valószínűleg mindegy is.

A thgy-t és GYED-et többnyire a táppénzre vonatkozó szabályok szerint számolják ki, némi eltéréssel.

Az irányadó időszak mindig az ellátásra való jogosultságot megelőző év. Tehát ha 2012-ben szülsz, akkor 2011. 01. 01-től 2011. 12. 31-ig. Ebben az időszakban kellene, hogy legyen LEGALÁBB 180 bérezett napod. Ha van, akkor abból számolják az ellátásodat, ha nincs, akkor jön egy-pár varia. Ugyanez a helyzet a GYED esetén is. Nos most mivel mindent előre nem tud az ember (szülés ideje, thgy lejáratának ideje), ezért inkább ajánlom, hogy az OEP honlapján vannak a Magyarországon elérhető ellátások, ott nagyon jól leírják a különböző variákat. Lehet közöttük mazsolázni.

Belinkelem Neked.

[link]

Válaszd ki azt, amelyik érdekel, és mindent, de mindent elolvashatsz róla.

2011. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!