Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy 9millás lakást vk...

Ha egy 9millás lakást vk féláron,1,5+3milláért (így szerepel a tulajdoni lapon) vesz meg, azt mint gyanús ügyletet nem lenne köteles jelenteni az ügyvéd?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha te vetted ennyiért és tényleg ennyit adtál érte nem többbet, abban nincs semmi rossz elvégre mindenki annyiért adja a lakását amennyiért akarja. Ha ennyit akar bukni rajta a tulaj hát tessék.


Másrészről: Ki az a lökött aki ennyi pénzt eldob?

Vagy nagyon nagy sz-ban van és rögtön kell a lé vagy irtó nagy svindli van mögötte.


Sokszor olcsóbbra írják a lakást hogy ne kelljen annyit adózni és a különbözetet meg elteszik.

2011. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden adásvételt "jelent" az ügyvéd, kötelező, mert az apeh határozza meg az illetéket, az adásvételi alapján.
2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapon nem is szerepel a lakás vételára.

A tulajdonjogviszonyok meg a terhelések szerepelnek rajta.

2011. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az APEH ilyenkor hivatalból kiszáll körbenézni, hogy tényleg ennyi-e a lakás értéke. Ha nem, akkor vizsgálatot indítanak.
2011. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első: beletrafáltál, irtó nagy svindli van mögötte! A haldokló anyám lakását vette így "meg" a szomszédja... Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen, de ha innen is támadható, hát én betámadom!
2011. szept. 9. 09:35
 6/12 A kérdező kommentje:
17:09: igazad van, rosszul fogalmaztam. A bank önálló zálogjoga ennyi. Felteszem, akkor ennyi volt a vételár. Rosszul gondolom?
2011. szept. 9. 09:37
 7/12 A kérdező kommentje:
17:59: Ilyen tudomásom szerint nem történt. Én jelenthetem az APEH-nak? Mármint szerinted van értelme? Mert ha igen, megteszem!
2011. szept. 9. 09:38
 8/12 A kérdező kommentje:
16:56: Nem tudtam, köszi az infót. Akkor felejtős, hogy felnyomjam az APEH-nak...
2011. szept. 9. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Az APEH magától csinál egy durva becslést, ha az ár szerintük túlzottan alatta van a környéken szokásos áraknak, akkor hivatalból kimennek. Ingatlanközvetítéssel foglalkozom és ennél kevesebbért is gyakran járt már kint az APEH az új tulajdonosnál - nem kell feljelenteni, ezt ők saját hatáskörben intézik.
2011. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
12:33: Nagyon köszönöm a válaszodat! Ettől kicsit azért megnyugodtam. Le akarom buktatni ezt a lakásmaffiát, és keresem a még meg nem tett lépéseket.
2011. szept. 9. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!