Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apehnek be kell jelenteni, ha...

Apehnek be kell jelenteni, ha eladsz sok dolgot a vaterán?

Figyelt kérdés
Én általában azt szoktam csinálni, ha olcsó dolgot találok, megveszem és felteszem drágábban, általában ruhát, amit külföldről szerez be az illető. Én megveszem a vaterán és felteszem drágábban, sokszor el is viszik. Most pedig írta az egyik illető, hogy feljelentette valaki az apehnál. Szóval ezért érdekelne a dolog, mert nem igazán szeretném, ha utánam is nyomoznának, vagyis nyomozhatnak, mert nincs semmi takargatnivalóm, csak nehogy elkobozzák vagy pénzbírság vagy hasonló legyen a vesztem.
2011. szept. 11. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mivel üzletszerűen csinálod, ezért az első fillér bevétel után adóznod kéne
2011. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10-20 ruháról van szó, akkor ennyi erővel aki elad bármit is, az mind üzletszerű, akár használt, akár új termék.
2011. szept. 11. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem írták még át a törvényt tavaly óta, akkor magánszemélyként 200 ezer forintig nem adózik.
2011. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
második, az szja törvény magánszemélyekre vonatkozik, akik saját holmikat adnak el - a kérdező üzletszerű tevékenységet folytat, vagyis vásárol és drágábban elad - ez adóköteles tevékenység az első fillér bevételtől....más kérdés, hogy 10-20 ruhával nyilván nem fog lebukni...
2011. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első és harmadik válaszoló írja.

Kiegészítve annyival, hogy adószámmal is kell rendelkezned hozzá, nem elég az adóazonosítójel.

Mostanában rászállt a NAV a vaterás és hasonló eladókra, nem kell hogy feljelentsék az eladót, vizsgálódnak maguktól is.

2011. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ennyi erővel akkor azt is mondhatom, hogy magamnak vettem, de mégsem tetszik és eladom inkább őket.
2011. szept. 11. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!