Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy 9millás lakást vk...

Ha egy 9millás lakást vk féláron,1,5+3milláért (így szerepel a tulajdoni lapon) vesz meg, azt mint gyanús ügyletet nem lenne köteles jelenteni az ügyvéd?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 16:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az apeh az illeték miatt keresheti fel az új tulajt. Ha szabálytalanságot talál, esetleg adóhátralékot állapít meg nála, semmi több. Feljelentés nem segít. Ha szerinted nem reális a vételár, akkor polgári pert kell indítanod az új tulajdonos ellen, kérni kell a bíróságot, hogy semmisítse meg az adásvételi szerződést. Egy ügyvéd segít megírni a keresetlevelet, ha nem megy.
2011. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A gond az, hogy polgári perrel semmire sem mennék. Beszéltem ügyvédekkel, azt mondták mind, hogy mivel nem én kötöttem az adásvételi szerződést, azaz nem az én tulajdonomról van szó, így konkrétan semmi közöm a szerződés tartalmához, és ők sem nézhetik meg, plusz a per indításához a lakás értékének 4%-át kellene befizetnem, és ha bukom a pert, amit mindegyik ügyvéd sanszosnak látott, akkor még a perköltséget, és az alperes ügyvédi költségét is fizetnem kellene a saját ügyvédi költségemen felül... Így maradt a feljelentés, amit már megtettem. Ugyan a szerződés tartalmát így sem ismerhetem meg, de úgy néz ki, ha szerencsém van (nem akarom elkiabálni) akkor kiderül a simli.
2011. szept. 11. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!