Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Vodafonnál van tartozásom,...

A Vodafonnál van tartozásom, már kaptam papírt is, végrehajtással fenyegetnek! De munka helyem nincs, de van bankszámlám, és lekötött pénzem, meg van egy autóm amit még fizetek! Ezeket lefoglalhatják?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 01:09
 1/7 anonim válasza:
Sajnos ráterhelik vagy akár el is árverezhetik az autót. Láttam már 40ezres számláról autóárveréses végzést. Minél később fizetsz annál többet kell majd. Ügyvédi költség stb.
2010. febr. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem : ha van pénzed, akkor miért hagyod, hogy tartozásaid legyenek???... 8-o


Azt tanácsolom, hogy szuperszónikus sebességgel fizesd ki a Vodafon-tartozásodat, mielőtt átadják az ügyet a behajtó cégnek, mert amint átadják, azonnal +20-30ezerrel megnő a tartozásod, és onnantól kezdve kezelhetetlenné válik az ügy! Minden további költséget rád terhelnek, márpedig onnantól kezdve lesz bírósági költség, eljárási költség, végrehajtási költség, illetékek, stb...


Tudnod kell, ha árverésre kerül a sor, akkor a 2milliót érő autódat akár 50ezerért is eladhatják, semmit nem tehetsz majd ellene...


Szóval, én a helyedben MÉG MA visszafizetném a tartozásomat és örülnék, hogy ennyivel megúsztam...

ÉS nem vennék mobiltelefonokat részletre, nem kötnék havi előfizetéses mobilszámlát ha nincs munkahelyem!

Válts át feltöltőkártyás előfizetésre, ezt addig tudod használni, amíg van rajta pénz és akkor töltöd fel, amikor van rá pénzed. (Nem gyűlik fel tartozásod.)

2010. febr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem teljesen úgy történik, ahogy az előttem szólók mondták. Az autóra nem lehet ráterhelni semmit, az nem ingatlan. Ha a tiéd lenne, lefoglalhatnák és elárverezhetnék, de miután a banknál van a törzskönyv, ez az út se járható.

A végrehajtó első körben a bankba adja be a végzést, és miután van ott pénzed, rögtön le is emeli, így vége a történetnek. Ez mind-mind költséggel jár, amit neked kell kifizetni, tehát az tény, hogy minél előbb fizetsz, annál jobban jársz.

Ha kipucolod a bankszámládat, azzal is csak időt nyersz, hiszen a tartozásod évek múlva is behajtható lesz, és csak nem akarsz örökre munka nélkül maradni.

2010. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hülye vagy? Menekítse el a pénzét? Ezért tartotok ott, ahol vagytok!

Kérdezőnek: amint lehet, fizesd vissza, vagy szülő/rokon segítségével, vagy ha ez nem járható, akkor a bankban lévőből. Ugyan elveszted a kamatot a lekötés miatt, de ami maradt, újra lekötheted. És tiszta leszel. Ha ezt megteszed, többet fogsz érni, mint a többi carevő ebben az országban.

2010. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátomnak 2számlája nem lett befizetve, ez 40 ezer volt, plusz ráraktak 50ezer ilyen-olyan ktg-et. Szal minél előbb fizesd be!
2010. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!De én bementem a vodafon boltba,és utána érdeklődtem,és ott azt mondták az eladók,hogy semmit nem tehetnek,semmire nem terhelhetik rá,a számlámról sem vehetik le a pénzt!Csak a hatóságok,olyan,hogy APEH,Önkormányzat,vagy ha ilyen jellegű tartozásom van!A bankok csak nekik adják ki a számla számomat!
2010. febr. 4. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:
De amint lehet, fizesd ki, ha lesz lehetőséged...így korrekt. Ne lépj a tolvajok útjára, hidd el, nincs visszaút, ha megszokod.
2010. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!