Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelt már valaki az ebay....

Rendelt már valaki az ebay. Co. Uk oldalról?

Figyelt kérdés
Rendelni szeretnék, de nem tudom hogy kezdjem! A postázásra is kíváncsi lennék.
2011. szept. 16. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is szükséged lesz egy PayPal felhasználói fiókra amin keresztül a fizetést fogod végezni, ehhez majd hozzá kell csatolnod a bankszámlád, vagy utalnod kell rá pénzt. Ez után le kell ellenőrizned hogy az általad megvásárolni kívánt terméket el tudják-e küldeni Magyarországra, van aki csak bizonyos országokba vagy csak a UK-n belül postáz. Ha több terméket szeretnél vásárolni akkor ellenőrizdd le hogy ugyanaz-e az eladó és akkor kérdd a postaköltség összevonását, bár ezt nem minden eladó engedi. Ez után megadod az adataidat, véglegesíted a vásárlást, PayPal automatice levonja a számládról a pénzt és a csomagot kiküldik neked, többségében a Royal Mail vagy más postaszolgálat, esetleg futár, de utóbbik drágák.
2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És szerinted biztonságos a PayPal? Az ebay-n hol lehet megkérdezni/megnézni, hogy elküldi-e az eladó a termékét Magyarországra? Délelőtt regisztráltam mamgam az ebay-n, írta, hogy kapok egy megerősítő e-mail-t a megadott e-mail címemre, de még mindig nem jött meg. Szerinted most mit kellene csinálnom! Válaszod nagyon megköszönném! :) Üdv, Lilla.
2011. szept. 16. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy biztonságos-e a PayPal? Erre a kérdésre nehéz válaszolni, Kb. annyira mint minden más netes banki szolgáltatás. Önhibádon kívűl elvileg nem törhetik fel a számládat, a legtöbb amit tenni tudsz hogy vírusmentes és tűzfallal ellátott, biztonságos számítógépről használod.

Ahhoz hogy megtudd küldi-e Magyarországra a termékeit valaki válaszdd az "advanced seaarch" menüt majd a "Location" címszó alatt pipáldd ki az "available to:"-t és válaszdd a legördülőből Hungary-t.

2011. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy a kérdéseimmel zargatlak, de az istenért sem látom sehol ezeket a füleket, címeket, amiket fentebb leírtál. Rámegyek a licitálni kívánt termékre, ott van a kép, az eladó neve, a leírás, de ezeket sehol nem találom. A képhez képest merre keressem? Válaszodat hálásan köszönöm. Lilla
2011. szept. 17. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
A "Post to:" részt keresdd meg a termék adatlapján a "Postage" címszó alatt, ha Worldwide, European Union vagy Hungary van rajta akkor sima ügy, ha nem akkor valószínűleg nem küldik Magyarországra.
2011. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! És szerinted, ha nem volt megadva az eladó honlapján a magyarországi küldés, sem az Eu, akkor már nem is fogja elküldeni? Írtam neki e-mail-t, hogy fontos lenne, adjon már meg postaköltséget, ha rendes, akkor csak elküldni. Nem? :) Egyébként így az utalás menetét te érted? Mert most csak a termék ára jelenik meg playpal-en, a postaköltség nem. Az hogy fog odakerülni? :) Vagy tudjam meg mennyi, és azt is küldjem el az eladónak? De inkább meg kellene várnom a válaszát! Bár azt sem tudom, kapok-e a freemail-re értesítőt, ha ő válaszolna a termék alatt.


továbbra is várom a segítségeteket, nagy bajban vagyok vele! Köszönettel, Lilla.

2011. szept. 17. 17:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy honnan tudhatom meg az eladó e-amil címét? Mert a freemail-re kapott üzenetben nem volt benne csak a neve. Köszönöm!
2011. szept. 17. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Uhhh, kezdd nagyon sok lenni a kérdés kedves Lilla :D

Ha megadod az országodat akkor elvileg hozni fogja a csomagküldés árát és azt is hova küldhető a termék, ezt már fentebb leírtam, de itt van egy videó amiben látni ezt is: http://www.youtube.com/watch?v=FnesCaksh1Y

E-mail címét pedig azthiszem eBay-en keresztül nem tudhatod meg, de kapcsolatba tudsz lépni vele a "Contact Seller" lehetőségen keresztül. Miután megvásároltad a terméket fogsz kapni egy értesítőt számlával az e-mail címedre amiben benne van minden fizetéssel kapcsolatos információ. Ha később összevonná a szállítási költséget a feladó akkor a különbözetet majd visszakapod PayPalen (fizetni ugye megrendelés után kell, automatice levonja a PayPal számládról), de előtte is lehet kérni a postaköltség összevonását több vásárolt termék esetén.

2011. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi... tudom, túl sokat kérdeztem... de pont most találtam meg több olyan kisrucit, amit évek óta keresek. Bocsi... :)
2011. szept. 17. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!