Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyeddel kapcsolatban segítene...

Gyeddel kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Tudom, már ezer ezzel kapcsolatos kérdés volt. Most várom első babámat, és érdekelnének mik a lehetőségek, mi az ami jár, mi az ami nem!

Kisbabámat jövő májusra várjuk! Jelenlegi munkahelyemen október 6-án töltöm az egy évet, de már tavaly május óta folyamatosan munkaviszonyba vagyok, egyik munkahelyről jöttem a jelenlegire! Most 120ezer bruttóval vagyok bejelentve! 86712Ft a nettóm! Mennyit kapnék,ha elmennék innen a szülésig, nem tudom ezt nevezik-e GYEDNEK? :)

Mi az a tgyás? Találtam a neten kalkulátort, de ilyen 7000Ft-ok jöttek ki!


Valaki lenne olyan kedves és segítene számolna nekem?

Hálás lennék.


2011. szept. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, szülés után 24 hétig (168 napig) tgyásra leszel jogosult, ami a szülés előtti évben elért bruttó jövedelmed 70%-a.

Ha más jövedelmed nem volt a havi 120 ezren kívül, akkor a bruttó tgyásod 82-83 ezer körül lesz (ebből levonás szja, de igényelhetsz adójóváírást, így a teljes levonás kb. 4500Ft belőle).


A tgyás lejárta után igényelhetsz gyedet, ami az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem 70%-a, bruttóban kb. annyi, mint a tgyás, de több belőle a levonás, ha minden változatlan, akkor nettóban ez kb. 69-70000.

2011. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha elmennél innen a szülésig GYED-re?? Én ezt nem értem...vagy Te vagy nagyon tájékozatlan a témában. Mostantól májusig (tehát szülésig) nem szeretnél dolgozni járni? Akkor táppénzre tudsz menni. A GYED az a TGYÁS után következik. A TGYÁS az a Te esetedben kb. ugyanannyi lesz mint a fizud tehát 86.000.körül, ez jár 168 napig. Igényelhető a szülés várható napja előtt 28nappal is. Ha ez letelt akkor jön a GYED ami maximálva van szintén 86000Ft körül de Te ennyit nem fogsz kapni, valamivel kevesebb lesz (nem sokkal). Nagyon fontos, hogy nem vagyok hozzáértő csak az alapvető dolgokat tudom biztosra.
2011. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Pontosan mikorra vagy kiírva?
2011. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Én is 70.000-re saccoltam a Gyed-et de nem mertem leírni viszont akkor tényleg annyi lehet. :)
2011. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2011. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én linkeltem a oldalt, könnyen kitudod számolni, Én is megtettem, de kitörölt oldalt linkelte be sajnos.


Jár neked:

TGyás

Gyed

Gyes (ez majd 2 éves kor után) Br 28 500

Egyszeri Anyasági 64 125

Családi pótlék. egyedülállóknak: 13 700 családnak: 12 200

2011. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen teljesen tudatlan vagyok a témában, amiért elnézést kérek! Első baba! Ezért kértem itt segítséget!


Amit nagyon szépen köszönök mindenkinek!

Szeretnék dolgozni,ahogy a terhességem engedi.Szerencsére irodai ülő munkám van napi 8 óra.

Korai terhesség, még pontos kiírt időpontom nincs körülbelül május közepe!


Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. szept. 16. 21:06
 8/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, már csak a kíváncsiság miatt!

Ez ikrek esetén,duplázódik, ennyi marad, vagy minimálisan növekszik?

2011. szept. 16. 21:12
 9/9 anonim válasza:

Gyes:57 000

Anyasági 85 500

Családi: egyedül:2 x 14 800, családban: 2 x 13 300

2011. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!