Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha le nyelvvizsgázok németből...

Ha le nyelvvizsgázok németből és angolból, akkor hova érdemes dolgozni menni külföldön? és milyen munkára? Recepciós például?

Figyelt kérdés
mind a két nyelvből középfokút tennék le..
2011. szept. 21. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Háát, nem tudom, hogy a középfokú mennyire elég egy recepciós munkához...

Mondjuk a tudás jobban számít, mint a papír, de ettől függetlenül, én a helyedben felsőt csinálnék inkább.

2011. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vizsgázz le, de ez külföldön senkit sem fog érdekelni! Tapasztalat! Ha munkára jelentkezel, akkor úgyis kiderül a valós tudásod. A Nyelvtudás számít, nem a papír.


Egyébként a középfok nem elég a recepciós álláshoz. Oda társalgási szintű kell.


Középfokú nyelvtudással már elindulhatsz külföldre, az már egy jó alap a munkavállaláshoz.

2011. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul írtam németből felsőfokú lenne és angolból középfok és a felsőfokút pár hónappal később, mert az angolt még nem tudom annyira mint a németet... :)
2011. szept. 21. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Angliában egy munkaközvetítő irodában dolgozom.Nem tudom hogy Németországban hogy megy,de itt kint recepciósnak társalgásszintű angol tudásra van szüksége.Nyelvvizsga papírt beleírhatod a CV-be de senkit nem érdekel hogy van vagy nincs.Nem ad jobb lehetőséget ha van,és nem leszel hátrányban ha nincs.A lényeg a megfelelő angol nyelvtudás..

(feltételezem hogy a németeknél is így megy)

üdv

2011. szept. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Pusztán a nyelvtudás nem elég ahhoz, hogy külföldön normális munkát kapj, érteni is kell valamihez. Ez olyan, mintha itthon arra alapoznád a munkakeresést, hogy tudsz magyarul. Na bumm. Mindenki tud.
2011. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na igen, de ha kimegy Németországba, és tud angolul, az már egész jó, ha meg Nagy-Britanniában németül, még jobb...
2011. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!