Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben a bérleti szerződés...

Amennyiben a bérleti szerződésben 60napos rendes felmondási idő van, de én 2hét múlva akarok kiköltözni, akkor mi van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nem enged el? :D 2havi kaukciómt sem adja vissza?
2011. szept. 22. 08:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Akkor viszont most mi van?

Tedd fel normálisan a kérdést!

Ki mondta fel a szerződést? Mert, ha ő, akkor nyilván nem kell kifizetned, de eddig itt arról volt szó, hogy te mondtad fel!


Egyszerű a dolog: ha te mondtad fel a szerződést, akkor igenis jár a két havi bérleti díj.

Ha nem te mondtad fel, akkor nem.

De itt az első felmondásról beszélek, ha ő utána, hogy te bejelentetted a szándékod, közölte, hogy akkor eladja a lakást, az már nem számít!

Tehát hogy is volt ez akkor?

2011. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Te tényleg tiszta ideg vagy! Ezt a lényeges pontot eddig elfelejtetted ám közölni! Így már teljesen más a helyzet. De nem igazán értem, mert előtte meg azt írtad, hogy ti elmentek, és senki nem fog lakni ott, arról nem te tehetsz. De ha eladja, akkor valószínűleg fog ott lakni más. Kicsit félrebeszélsz. 60 napon belül, ha ő mondja fel az albérletet, akkor vissza kell fizetnie a kauciót. Ennyi. Ha tényleg van szerződés, és nem csak szóban, akkor ezt dugd az orra alá, vagy ha tiltakozik, fordulj ügyvédhez.
2011. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Próbáld meg rendesen leírni a kérdést.


Amennyiben a tulajdonos mondta fel a szerződést, ti akkor is lakhattok ott még két hónapig, ha akartok.

Ha előbb kirak, akkor nemhogy a teljes kauciót, de még kártérítést is kell fizetnie.


Szedd össze magad egy kicsit, hogy tudjunk neked segíteni, és próbáld meg leírni pontosan a teljes sztorit.

2011. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Egyébként egy fontos pont még: akárki mond fel, azt ÍRÁSBAN kell megtenni.

Magyarul, ha ilyen nem volt, valójában még senki nem mondott fel, és a felmondási idő se kezdődött el.

Ha meg volt írásbeli felmondás, akkor csak nem olyan nehéz eldönteni, hogy ki írta le!

2011. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ki mondta fel a szerződést?

(mert a "2 hét múlva ki akarok költözni" nekem azt jelenti, hogy te mondtad fel.)

2011. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Na jó akkor leírom az egészet.

3hónapja lakunk itt,tegnap felhív a tulajdonos,gogy fél éven belül elszeretné adni ezt alakást,mivel kisgyerekkel vagyunk úgy döntöttünk azonnal,minnél hamarabb,fizetés után VAGYIS KB 2HÉT MÚLVA akarunk menni,vagyis MI mondtuk fel ténylegesen.

maradhattunk volna még valóban 2hónapig,de télen,hóba,hidegbe,karácsony előtt nem lenne idegem ehhez,így most akarunk menni.

2011. szept. 22. 13:57
 27/28 anonim ***** válasza:

Akkor TI mondtatok fel, tehát igen, megtarthatja a kauciót. Nekem az az álláspontom, hogy az ő tájékoztatása nem minősül felmondásnak, úgy meg pláne nem, ha csak szóbeli volt.


De! Ez esetben mindenképpen úgy gondolom, hogy érdemes lenne közös megegyezésre törekednetek, mert azért lássuk be, ő is közrehatott, így pl. megállapodhatnátok abban, hogy egy havi kauciót tartson csak meg, vagy ilyesmi.

Erre persze kényszeríteni senkit nem lehet, de beszéltetek már vele erről?

2011. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
és akkor mi a helyzet, ha nem fizettem kauciót, hanem a lakótársnak adtam pénzt nyárra visszamenőleg, amikor beköltöztem, most meg ki akarok költözni és azt akarja, hogy még arra a hónapra is fizessek, amikor már nem leszek ott??? lakbér nyáron nincs. szóval tök igazságtalan ez az egész.
2012. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!