Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben a bérleti szerződés...

Amennyiben a bérleti szerződésben 60napos rendes felmondási idő van, de én 2hét múlva akarok kiköltözni, akkor mi van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nem enged el? :D 2havi kaukciómt sem adja vissza?
2011. szept. 22. 08:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"a bérleti szerződésben 60napos rendes felmondási idő van"

Ezt te aláírtad.


Ez azt jelenti, hogy a felmondás időpontjától számított két hónapig még ő köteles biztosítani számodra a lakást, te pedig köteles vagy kifizetni neki a bérleti díjat (meg amúgy a rezsit is, de ebbe most ne menjünk bele).


Ez véd attól titeket, hogy mondjuk ő felmondjon és másnap kirakjon az utcára, és őt is védi attól, hogy ti egyik napról a másikra lelépjetek, neki meg bevételkiesése legyen.


A lényeg az, hogy te a szerződés aláírásával vállaltad, hogy elfogadod ezt a feltételt. Most tehát eleget kell tenned a saját magad által elismert fizetési kötelezettségnek. A bérbeadót megilleti az a 80 ezer.


Egy tipp: legközelebb ne írj alá olyasmit, amit nem értesz.

2011. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Szerintem ti nem értitek! Miért tartaná fel nekünk még 60napig az ingatlant,ha én már elköltözi,itt nem fog lakni senki!

Mit tehetek én arról?

Hülyeség! Egy szóval 2hónapig 2helyre kell még fizetnem kaukciót! HÁT BESZAROK!

2011. szept. 22. 11:04
 13/28 anonim ***** válasza:

Azért, mert benne van a szerződésben.

De ha elmész, és a két havi bérleti díjat, ami erre az időre jár, nem fizeted ki neki, akkor azt le fogja vonni a három havi kaucióból, és csak egy havit fog visszaadni, megjegyzem teljesen jogosan.

Így nem kell két helyre fizetned sem.

2011. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Te nem érted. Akkor egyszerűen.


Aláírtad, hogy miután bejelented, hogy elköltözöl, még két hónapig fizeted a lakbért. Tehát most ki kell fizetned.


Így már világos?

2011. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

én ezt értem,ne nézzetek már hülyének!

De egyszerűen nem fogom fel,hogy a semmiért 80anat még ki kell fizetnem.

2011. szept. 22. 11:17
 16/28 anonim ***** válasza:

Jajj, mit nem értünk, te nem érted!

Ne haragudj már, de mi ketten válaszolunk a kérdésedre, és segítünk neked, mindketten törvény alapján mondjuk, amit mondunk.

Menj el ügyvédhez, fizess neki, ha nem hiszel nekünk!


Senkit nem érdekel, hogy te a felmondási idő alatt, mit csinálsz! Ez a lényege a dolognak. Téged sem érdekelne ellenkező esetben, hogy a másik bérlő már a falat kaparja, és be akar költözni. Téged sem lehetne kitenni.

Te pedig fizeted ezt, vagy pedig majd fizetheted késedelmi kamattal együtt az ítélet és/vagy végrehajtás után.

Ilyen egyszerű.


És velünk vitatkozás helyett olvasgass törvényeket.

Nem minket kell meggyőzni, a szabályokat nem mi alkotjuk.

2011. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy nem is ketten vagyunk, hanem többet (%-ok alapján), úgyhogy szerinted vagy mindenki hülye, vagy pedig lehet, te nem fogadod el az igazságot?
2011. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nézd, erről meg csak te tehetsz. Én is laktam több albérletben, egyszerűen előre szóltam, hogy felmondok. A két hónapot meg még lelaktam.


Te miért nem szóltál előre?

2011. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

Leírtad a választ is:



itt nem fog lakni senki!

Mit tehetek én arról?



Itt van a lényeg, azért, nem fog ott lakni senki, mivel nem szóltál neki időben, a 60 nap arra vonatkozik, hogy annyi idő alatt találjon helyetted más albérlőt! Érted???? Ha időben szólsz, akkor lelakod a két hónapot, ő talán talál albérlőt és mindenki boldog.

2011. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Miért nem szóltam előre???

MERT TEGNAP JELENTETTE BE A TULAJDONOS,HOGYMEHETÜNK,MERT ELADJA A LAKÁSÁT!

2011. szept. 22. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!