Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék legalább...

Hogyan szerezhetnék legalább 400. 000Ft-ot, gyorsan, hitel nélkül?

Figyelt kérdés
Rendelkezem munkahellyel,nem áll tőlem távol a munka.Kamionozok,így a fizetésem is magasabb az átlagnál.De jó magyar ember mintájára nekem is túl sok az adósságom,amit törlesztenem kell,ezen kívül a szüleim rokkant nyugdíjasok,havi 11ezer és 24ezer forint nyugdíjjal... (leigazolt 42 év munkaviszonnyal...) A bátyám alkoholista,szintén én támogatom,feleségem nincs és tudjátok hogy van ez - minden egyszerre megy tönkre a háztartásban,és a ház körül.Sorolhatnám a gondom bajom,a lényeg,hogy nem vagyok pazarló ember,nem jólétre kellene a pénz,bár nem is az életbenmaradáshoz.Szintentartásra kellene,mégpedig az elfogadható szintet szeretném tartani,ám hitelt többet nem tudok vállalni,baráti kölcsön,lopás csalás eszeme sem jut,viszont ha saját erőből gyüjtögetnék,akkor az évekig eltartana,közben a gondok persze halmozódnának. Havi max 20 ezer forintot tudok félretenni,de akkor már mindent nélkülöznöm kell.Valami tipp esetleg?
2011. szept. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hitel nélkül? Az nehéz lesz.. :( Bár én abszolút hitel ellenes vagyok. Felvenni (sokszor) könnyű, de visszafizetni nehéz, és sok -sok év, sajnos. És jóval többet is kell persze.


Nincs valami amit el tudnál adni, amire nincs szükség a háztartásban? Egy motor pld. vagy egy mezőgazdasági gép, vagy egy ülőgarnitúra, mittudomén, ezek csak példák.


Ha viszont "csak"szintentartásra kell, és még nem ég a ház, akkor gyűjtögetném azokat a havi 20 ezreket inkább :)

2011. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénz a szintentartásra, akkor bizony lejjebb kell adni azt a szintet. Hallottál-e a dzsentrikről? Sokan bele is haltak abba, hogy ragaszkodtak a régi szinthez akkor is, amikor már nem telt rá (adósságok, kilátástalanság miatti öngyilkosság).
2011. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem menekülnék öngyilkosságba:) ez viccnek is rossz.

Szintentartás alatt ne úgy értsétek,hogy nekem medencém van,és kellene 400.000Ft a tisztításra...

Édesanyám beteg,Édesapám szintén.Mint írtam kevés a nyugdíj,csak anyám gyógyszere kerül havi 52 ezer forintba... de a nyugdíját 11202 forintban állapították meg.Plusz apám gyógyszerei,testvérem elvonóra jár,rehabon van,per pill nincs keresete,plusz rezsi,plusz kaja,plus munkába kell járnom,és alig vagyok otthon.400000 ezer konkrétan kellene,ogy a hitelkártyámról levett összeget visszafizesem.Ezzel havi 30ezer forintal kevesebb kiadásom lenne,viszont ha nem tudom kifizetni,éveken keresztül fizethetem a havi 30ezer forintot,merthát hitelkártya és.... nah... voltam olyan hülye

2011. szept. 27. 22:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek van közgyógy igazolványa? Mert az pld. igen sokat számít ilyenkor. Ilyen pici nyugdíjra 1000 százalék, hogy jár! És az önkormányzattól még valami támogatás?


Én úgy érzem, hogy itt nem egyszeri segítség lenne jó neked, hanem a rendszeresség.. azaz a havi bevételek emelése valahogy... Még nem is hallottam 11 és 24 ezer Ft-os nyugdíjakról.. hogy a fenébe lehet ez? A nyugdíjminimum összege 28.500 Ft, én úgy tudom.


Szóval akkor marad az, hogy el tudsz-e adni valami felesleges tárgyat...

2011. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tudok mutatni nyugdíjszelvényt.Nem vagyok vele tisztában,hogy mennyi a nyugdíj,sőt azt sem tudtam,hogy van minimum összege,de a szüleim ennyit kapnak.Nem érzem,hogy folyamatos segítségre lenne szügségem,sőt,én nem is jótevőket szeretnék találni a kérdésemmel,hanem tippet,tanácsot kapni,mit csináljak,mit spóroljak,mibe fektessem a maréknyi pénzem,amivel többet tudnék belőle kihozni.Mivel próbálkozzak,mit ne tegyek,mit tegyek stb. A 400ezret azért írtam,mert ennyi a fennálló tartozás a hitelkártyámon,mint írtam,ha ezt letudnám fizetni,havi harminc ezer forintom felszabadulna,plusz a kevés amit még félre tudok tenni,abból már könnyebben gazdálkodnék.Per pillanat,nem állok most sem csőd alatt,egyik hitelem sem ingatlan fedezetű,tehát a házam nem fog elveszni,enni tudunk,ini tudunk,gyógyszerek megvannak,a gondom csupán az,hogy ezeket az alapvető dolgokat megteremtve semmi másra nem jut pénz,nincs miből gazdálkodnom,viszont a ház megy tönkre,az elektromos dolgok elromlanak,a nem elektromos dolgok is elromlanak,és az elromolhatatlan dolgok is elromolnak.Nem vagyok müszaki analfabéta,megjavítok amit tudok,de nem mindent... A helyzetem nem menthetetlen,nem leszek bent holnap a fókuszban,csak simán egy hasznos tippre,tanácsra gondoltam.Megemlítettem,hogy kb 20000 Ft amit félre tudok tenni biztosan,ebből mit tudnék kihozni.Eladni sajnos nemtudok semmit,nincs sem régi kacatom,sem új de nélkülözhetetlen cuccom.
2011. szept. 27. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem tudnátok kiadni egy szobát? Abból bejönne némi plusz. Mert ezen kívül maximum alkalmi másodállásokat tudok ajánlani, de az vagy van, vagy nincs...

Illetve a szüleid mennyire munkaképtelenek? Nem tudnak valamilyen munkával besegíteni? Gondolok itt olyanokra, hogy jegyszedő a színházban, azt tipikusannyugdíjasok csinálják. Vagy valami, ami a szakmájukhoz kapcsolódik, ha azt tudják végezni, korrepetálás, varrás, ilyesmi. Csak amíg egyenesbe jöttök.

2011. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor sajnos nincs több tippem. Esetleg érdeklődj egy hozzátok közeli költöztető cégnél, hogy tudnának-e neked alkalmanként munkát adni, amit esetleg teljesen félre tudnál rakni. Bár nem tudom, h ez összeegyeztethető-e a kamionos élettel?


Vagy esetleg szétnézel a környzetedben, és mondjuk keresel 8 olyan családot, akiknek ki kell festeni a házát, és bevállalod 50 ezerért/ház (persze a festék és anyagok külön!). Tudom, kemény meló, de tényleg nem jut más hirtelen eszembe, amiből viszonylag gyorsan, legálisan, hitel nélkül szerezhetnél 400 ezret. :((

2011. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ilyesmi ötletekre gondoltam,ezek jók.

A színház és egyéb jegyszedés kiesik,mert vidéki vagyok,se színház sem hasonló nincs a környéken.Szobát nem tudunk kiadni,mert nincs rá igény,amúgy szoba lenne.A munkám miatt nagy általánosságban minden második p-szo-v vagyok itthon.Nyáron pl mentem kukoricába dolgozni,gyümölcsöt szedni,mult héten szüretelni segítettem,de ahogy jön a tél,ezek mind kiesnek sorban.De bevállalnék bármit.

2011. szept. 27. 23:16
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon tetszik, hogy ennyire talpraesett vagy, és tenni akarsz mindenáron! :)) Kívánom, hogy az élet mielőbb ajándékozzon meg emiatt Téged valami olyasmivel, amit nagyon szeretnél, úgy érzem, Te megérdemled!!! :)


Szóval akkor a házfestés esetleg... ez nem tűnik annyira rossz ötletnek, én - ha jönne valaki, és azt mondaná, 50 ezerért kifesti a lakásomat, már jöhetne is :)) Mondjuk most már nem, mert, a férjem nyár végén kifestette, de ha ez nem lett volna, akkor... :)) Hajrá! :)

2011. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónál kérhetsz fizetési előleget, ha van rá lehetőség. És, bár lehet, hogy furcsán hangzik, az alkoholista bátyádat kellene saját lábra állítani, hogy ne kelljen támogatnod.
2011. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!