Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ráírathatom a házamat a...

Ráírathatom a házamat a gyerekeimre, ha hitel van rajta?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megjelennek adósként, azaz átvállalják a tartozást és ehhez a bank hozzájárul.
2011. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha nagykorúak, hitelképesek és a hitelt is átvállalják. Ha még kiskorúak, akkor nem lehetséges. Az ugyanis fedezetelvonásnak számít, mivel kiskorú nevén lévő ingatlant nem vihet a bank. Ha így iratod a gyerekekre, be fog perelni a bank és nagyon rosszul jársz.
2011. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgysem, hogy a haszonélvező én leszek?
2011. szept. 18. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Az semmin nem változtat. Mivel a fedezetelvonó szerződés hatálytalan, így hiába íratod a gyerekeidre a lakást, a bank akkor is el fogja vinni. Sőt, mivel fedezetelvonó szerződést kötöttél jogosult azonnali hatállyal felmondani a hitelszerződést és érvényesíteni a jogait az ingatlanon. Azaz egyösszegben követelheti a hitelt és ha nem tudod megfizetni, akkor indul az árverezés.


Inkább fizesd vissza a hitelt és utána írasd rá a házat a gyerekekre. Nekik is jobb lesz, ha tehermentes házat kapnak.

2011. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én csak adóstárs vagyok, a volt férjem vette fel a hitelt.

A fél ház a nevemen van, ő nem fizeti a gyerektartást, ezért gondoltam, h a gyerekeknek iratom a részem.

2011. szept. 19. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!