Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átmeneti segély, de hogyan?

Átmeneti segély, de hogyan?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, januárban végeztem az egyetemen. Korábban több tanfolyamot is elvégeztem, mégsem találtam/találok magamnak munkát.

Anyukám 2 éves koromban vett nekem egy lakást, ami a nevemre került, azt 2008-ban eladtuk és vettünk az árából egy másikat, ez is az én nevemen van 90% az enyém, 10% az anyukámé. Ide egyedül vagyok bejelentve, semmi bevételem nincsen. Édesanyám segít a fenntartásában, de már nem bírjuk.

Hazaköltözni nem tudok, mert anyukám terhes lett, nem férnék már el ott.

Ilyen esetben milyen átmeneti segélyben részesülhetek?

Csak élelmezés céljára vagy esetleg lakásfenntartási díj mérséklésére is? Bár úgy tudom, hogy ahhoz nem elég ha csak egyedül vagyok bejelentve oda. 60 m2-es a lakás. Albérlőt nem tudok fogadni, mert félbe maradt a lakás felújítása, nincsen még se mosógép, se hűtő, se konyhabútor...


2010. febr. 7. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégis miből élsz? Önkormányzatnál lehet kérni lakásfenntartási támogatást. ez kb.5-6000 ft havonta. Az átmeneti segély egyszeri, nem rendszeres. Egyszer tán segít, de neked rendszeresen kellene arra nme jó.
2010. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Édesanyám segít jelenleg fenntartani a lakást. Kajára már nem is nagyon futja...
2010. febr. 8. 07:43
 3/4 anonim válasza:
hát,szerintem adjátok el mert semmiképpen nem fogjátok tudni fenntartani...vegyetek egy kisebbet(bár azt sem érdemes ha nincs meló) vagy menj el albérletbe ha eladjátok lesz albérletre pénzed...persze nagyon szar h van egy lakás ami már a tied,és meg kell válni tőle de ha minden kötél szakad csak ezt lehet csinálni én úgy gondolom. :/
2010. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a lakásfenntartási támogatás jó esetben is kb 3-4000 Ft. én is egyedül lakom 48nm-es lakásban, a hivatalos jövedelmem jóval a nyugdíjminimum alatt és ennyit adtak...

mert állambácsi szerint egy 48nm-es lakás havi fenntartása 15 ezerből kijön....


egy vicc az egész!!!

2010. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!