Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyedül szeretnék élni egy...

Ha egyedül szeretnék élni egy pesti albérletben, akkor kb. mennyinek kell lennie a fizetésemnek, hogy életben tudjak maradni? Mármint amit ténylegesen megkapok.

Figyelt kérdés

Ezek az igényeim:


A legolcsóbb bérlakás, ami csak van Pesten, teljesen mindegy, milyen, de azért ne dőljön rám :)


TV, vonalas telefon nekem nem kell, ergo nincs kábel TV díj, se telefonszámla.


Internet viszont nagyon fontos (nem mobil, hanem sima otthoni), ha esetleg olyan lenne a munkám, hogy otthon is kell dolgozni a gépről. Jó a lassú, pár ezer forintos is, csak legyen.


Ennivalóból, tisztálkodási szerből stb. jó nekem mindenből a legolcsóbb.


Kocsi, jogsi nincs, tehát BKV bérlet kell, erről tudom, hogy 10 ezer forint.


A gyógyszerem 1000 forint 20 napra, ami ugye kb. 1500 forintot jelent 1 hónapra.


2011. szept. 29. 11:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Oda biztos nem, mert már írtak, hogy betöltötték az állást. Ennél csak kevesebbért láttam meghirdetve állást. Volt olyan is, hogy nekem kellett írni bérigényt, írtam 120-at, azt soknak találták, mondták, hogy annyit nem tudnak adni.
2011. szept. 29. 11:27
 12/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen munkákra jelentkezel? Csak hogy átlássam, tényleg sok-e a 120 (én is épp munkát keresek, mondjuk én váltani szeretnék, eléggé beleástam most magam). Milyen oldalakon nézelődsz?
2011. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem értek sok mindenhez, meg nincs is érettségin felül semmi papírom, ilyeneket nézek, hogy pl. takarítónő, ez amiért 120-at kértem volna napi 10 órás lett volna, szerintem nem sok, de hát ők tudják.
2011. szept. 29. 11:31
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Titkárnői, asszisztensi pozíciókat miért nem nézel? A legtöbbnél középfokú végzettséget kérnek, meg helyenként nyelvtudást, de azt sem mindenhol. Ott simán megkapnád a 100-120 nettót! És napi 8 óra, irodában. Ajánlom a monster.hu-t, vagy a profession.hu-t, esetleg a cvonline.hu-t, de annak elég rossz a keresője.
2011. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Olyan munkát szeretnék, ahol minél kevesebbet kell kommunikálni, mint írtam, autista vagyok és nem szeretek kapcsolatba kerülni emberekkel, nem is vagyok jó benne, nincs is jó kisugárzásom, csak elüldözném az ügyfeleket, ha ilyen munkám lenne.
2011. szept. 29. 11:42
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
végezz el flash animátori, vagy valami java stb programozói tanfolyamot. Ha van ilyen tanfolyamod, onnantól kezdve viszonylag jólfizető állásod lehet könnyen, úgy, hogy nem kell emberekkel érintkezned.
2011. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem, ne haragudj, figyelmetlenül olvastam.

Ez esetben egyetértek az előttem szólóval, valami programozós dolog jó lenne, kis cégeknél általában egyedül vannak, otthonról is tudsz dolgozni sok esetben. Persze, ahhoz is pénz kell... Esetleg keresni valami munkát, és mellette elvégezhetnéd a tanfolyamot.

Sajnos tényleg minimum 100 ezer forintra lenne szükséged Pesten, hogy életben maradj...

Drukkolok Neked, hogy úgy sikerüljön minden, ahogy szeretnéd :)

2011. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Szoba rezsivel: 40 000, plusz fűtés kb 10 000 télen

Kaja: ha főzöl magadra és nem vagy nagy igényű 15-20 000

Utazás: bliccelhetsz is, de akkor a metrót nem nagyon használhatod, vagy bicikli; egyébként 10 000 a bérlet

Internet: helytől függően (belvárosban van olcsóbb is, kertvárosban ahogy láttam csak a T-Com): 2500-5500

2011. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hol adnak 120-at takarításért?

Én diplomával próbálok elhelyezkedni, most is voltam interjún de csak 85-öt adtak volna, persze a kb 150 jelentkezőből nem valószínű, h engem vesznek fel :(


Már lemondtam a garzonról is, úgysem lesz annyi pénzem.

25-30 között már vannak elfogadható szobák, + rezsi. Sok pénzem nem maradna a végén, de még mindig jobb, mint vidéken 0 pénzből, megtakarításból gazdálkodni, ami hamarosan elfogy :(

2011. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!