Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön szeretnék dolgozni,...

Külföldön szeretnék dolgozni, hogyan kezdjem a keresést?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy külföldre szeretnék menni dolgozni, ill. ki is szeretnék költözni.

Interneten keresgéltem állásokat, de nagyon sok buktató akadt. Elsősorban USA,Kanada,Norvégiára gondoltam ill. angol nyelvterületekre. Biztonság technikával foglalkozom.

Érdekelne, kinn élő/dolgozók véleménye, hogyan kezdték, milyen negatívumok érték őket, és végül, hogy sikerül elhelyezkedni kiköltözni?


2011. szept. 30. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

hát sikerült kiválasztanod azokat az országokat, ahova a legnehezebb kijutni :D bár Norvégiáról sokat nem tudok (max, hogy hideg van ott) de USA-ba és Kanadába elég nehéz letelepedési engedélyt szerezni. feketén elég jól el lehet lébecolni (nekem több ismerősöm is ott "ragadt" ) de hivatalosan elég nehéz :)

én Nagy-Britanniát céloznám meg inkább. Szerintem, ha jól beszéled a nyelvet és a szakmádban akarsz elhelyezkedni, jelentkezz ilyen munkákra itthonról neten, ha felhívnak, és esetleg összejön több időpontod, akkor kiutazol interjúzni, aztán ha sikerül, irány ki.

Vagy azt is csinálhatod, hogy kimész valamennyi pénzzel, elvállalsz valami alap melót, takarítás, ilyesmi, és már ott jelentkezgetsz.

biztos van ismerősöd kint, vagy valaki, akiről hallottad, hogy ott van , vedd fel vele a kapcsolatot-

2011. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod en is erre gondoltam. Hat Ukval.ugy allok h ha ezek kozul egyik sem jon ossze akkor oda.
2011. szept. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!