Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan adjak kölcsön, h...

Hogyan adjak kölcsön, h vissza is kapjam?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek adnék kölcsön 50 ezret, de szeretném kéne visszakapni majd valamikor. Hogyan lehet megcsinálni, hogy visszakapjam?

Szerződést kéne írni?

Amúgy 19 évesek vagyunk


2011. okt. 4. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem bízol benne? Akkor ne adj neki kölcsön.
2011. okt. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én az ilyesmit úgy szoktam megoldani, hogy szerződést írok és még valamit átveszek letétbe (ezt is belefoglalom a szerződésbe), ami fedezi a kölcsönadott értéket. A szerződést meg határidőre kötöm. Durva dolog, de megéri.
2011. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Kölcsön adás és bizalom? Ugyan már! Én a saját unokatestvéremnek adtam kölcsön 20 milliót lakásvásárlásra úgy egy éve, azóta sem tudom hol vett lakást, ha egyáltalán vett. Azt sem tudom hova tűnt. Ha neked ez az 50 ezer sok pénz, írjatok szerződést tanúkkal. Ügyvéd jelenlétét azért nem tanácsolom, mert akkor neki is fizetni kell. Persze úgy a legbiztosabb.
2011. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés, tanúkkal!!!

2 hónapig semmit ne adjon. Két hónap elteltével havi 10 ezerrel törlesztené.

Vagy ha nem fizeti vissza akkor házasságkötés. Apukája a fele királyságával kompenzálja a tartozást.

Viccen kívűl: Lány szüleivel is tárgyald meg ezt a dolgot, hogy tudjanak a kölcsönről. Barátnőd bíztos próbál majd lebeszélni róla, de ne halgass rá! Szerintem nem túl fényes a család anyagi helyzete, hogy tőled kér pénzt.

Bíztos, hogy a szüleinél már próbálkozott, de nem adtak neki, vagy nem tudtak adni. Nagymértékben függ, mire szeretné felhasználni ezt az összeget. Miből tudja majd visszafizetni. Szülők képesek lennének-e visszafizetni ha a lányuk nem fizet stb.

Barátnődnek mindenképpen egy kezesre lenne szüksége, és a szülei lennének azok.

Lehet azt mondják: Ne adj neki egy Forintot sem!

Akkor ne adj! Legfeljebb megsértődik.

2011. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérj el valamit 50 ezer értékben. Műszaki cikk, ékszer, bármi, ami fedezi a kiadásod, és akkor szerződés sem kell, mert valószínű ő fog keresni hogy visszaadhassa.
2011. okt. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

20 milliót csak úgy kölcsönadtál??????????

miért nem vetted meg neki inkább a lakást????

a legnagyobb kölcsön amit én adtam az 80 ezer forint volt.szerencsére olyannak akibe 100%-ban megbíztam így visszakaptam.

2011. okt. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Akármit csinálsz, 50%, hogy visszakapod. (Igen vagy nem.) Ekkora összegnél az ügyvédi költség drágább lenne szerintem. Egyébként ha valaki 19 évesen nem tud összeszedni 50e forintot, nem tudom, miből fogja megadni.
2011. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mindketten lányok vagyunk, nem a páromról van szó, hanem a legjobb barátnőmről, és nem azért mert nem bízom benne, de olyan szarul állnak anyagilag, és én is, de most pont kaptam 100 ezer forintot, ami jól jönne nekem, de neki meg szüksége lenne rá, most nagyon gondolkodik a diákhitelben, és nagyon féltem.
2011. okt. 5. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jo szived van, nekem is az volt, de...

En nem adnek. Elmehet dolgozni, es egy honap mulva van 50ezre. Suli mellett is lehet dolgozni. Nekem nagyon, nagyon, es nagyon rossz tapasztalataim vannak a baratsagbol kolcsonadott penzekrol. 1979-ben 2ezer Ft-ot adtam kolcson egy nagyon jo baratnomnek, ez akkor majdnem egyhavi fizum volt. 1986-ban adta vissza, amikor mar egyheti fizum is tobb volt ennel... Igen, visszakaptam, de mennyit ert, amikor visszaadta?

A baratnod elmehetne dolgozni, akar a suli mellett, reszmunkaidoben. Ha egymilliod lenne, akkor megertenem, hogy ker kolcson. De amikor neked is kell a penz, akkor miert akarja a felet a tiednek, ahelyett, hogy dolgozna???

2011. okt. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A muszaki cikk, mint "letet" nem jo, mert pont egy honap mulva mar csak a felet eri, egy ev mulva meg annyit sem. Ekszeresz kell egy ekszer-letethez, az egesz letetesdi nem jo szerintem... Foleg, ha az egesz csaladja szegeny. En megertem, hogy nagyon kell (mindenkinek nagyon kellene), de egy 19 eves lany lehet reszmunkaidos bebiszitter, takaritono, vallalhat korrepetalast alsotagozatosoknak, akarmi. Tudom, kolcsonkerni egyszerubb.

Bocs, kerdezo, en nem adnek.

2011. okt. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!