Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen diákmunka?

15 évesen diákmunka?

Figyelt kérdés

Nyáron már szeretnék dolgozni. Nem muszájból megyek el, hanem, mert megszeretném tudni, milyen érzés, ha valaminek én keresem meg az árát. Csak nem tudom 15 évesen még milyen munkákból választhatok.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :)


2011. okt. 12. 18:35
 1/3 apoi ***** válasza:
100%

Ha ismerős nem tud neked munkát szerezni, akkor csak a diákszövetkezet marad. 15 évesen szűkek a lehetőségek, igyekezz időben lecsapni egy-egy jó munkára.

Utcáról bekopogni egy céghez teljesen reménytelen.

2011. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az első nagy reményem az ismerősökben lesz. :)
2011. okt. 14. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a gyerekek érdekében nagyon megszigorították a munkavállalást, s emiatt a munkaadók nem alkalmazzák őket. Én még a '80-as években 14 éves koromtól dolgoztam minden nyáron Csemege áruházban, s nagyon szép emlékeim vannak. Rendesek voltak és pár ezer forint zsebpénzem lett mindig becsülettel. Én is keresek a fiamnak, aki 15, de az összes munkaadó a szigorú szabályokra hivatkozik, pl: hétvégén nem dolgozhat a gyerek (holott épp akkor kellenének), a napi max. 6 óra maradt, de utána kötelező pihenőidőt (szabadnap) kell kiadni. Az a baj, hogy aki hozta ezt a törvényt, az teljesen gallyravágta a 15 éveseknek a nyári munkavállalás lehetőségét. Holott jó volt az én gyerekkoromban minden feltétel. Aki nem szeretett volna dolgozni, az nem ment, de a lehetőség legalább adott volt.
2014. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!