Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e Édesanyámnak nyugdíj,...

Jár-e Édesanyámnak nyugdíj, vagy valamilyen juttatás, ha nincs meg a kötelezö munkaviszonya?

Figyelt kérdés
Édesanyám világ életében nagyon sokat dolgozott! De szerencsétlen módon általában mindig otthon, vagy bejelentés nélkül! Felnevelt engem és a növérem, most lesz 60 éves és egyedül él. Hallottam már olyasmiröl, hogy valami, ha nagyon kevés összeg is, de járna. Jelenleg én támogatom, különben nem tudom hogyan i lenne! De mi van ha esetleg nem lesz erre lehetöségem?!
2009. máj. 6. 11:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egykori szomszédunk nem dolgozott sosem, ő a férje halála után a férje nyugdíját kapta, úgy tudom, ha ez segít valamit. A nem hivatalos munkának pont ez a hátránya, hogy semmibe sem számít bele sajnos, ezért kell mérlegelni, mielőtt elvállaljuk. Emiatt adnak/tak elvileg több fizetést kézbe, legalábbis kb 10 éve én ezt figyelembevéve vállaltam el feketén egy mellékállást Magyaro-on.


Nem tudom, hogy segít-e, ha leírom: itt külföldön, ha egy másik nemzetiségű férjhez menés miatt ide költözött, mindenkinek tök mindegy, hogy mennyit dolgozott addig egész életében (akár 40 évesen, pl 15 év magyar munkaviszony után), értsd: mindkét ország törvényeinek mindegy, egyiktől sem kap semmit. A magyartól, mert nem ott lakik. Amíg ebben az országban nincs hivatalos munkaviszonya bizonyos ideig, addig itt semmilyen segélyre sem jogosult, és orvosi ellátásnak is (vagy a tébékártya) teljes összegét fizeti. (Mármint jelen esetben a férje).

Ez alapján nem lennék meglepődve, ha édesanyád nem lenne semmire jogosult, de kívánom a neki legjobbakat!

2009. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!