Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » E-bay-en mi a vásárlás menete?...

E-bay-en mi a vásárlás menete? Ha megveszek vmit, írnom kell rögtön az eladónak?

Figyelt kérdés

És ha egy termékből több darabot szeretnék vásárolni, mi a teendő? Egyet vegyek meg és írjak neki? Ez akkor gond, ha pl. két kabát kell, csak kül. színekben. Miért nem lehet egyszerre több rendelést leadni? Regisztráltam az oldalon, bankkártyámat is hozzárendeltem a paypal-hoz, szeretnék magamnak és testvéremnek kabátot venni karácsonyra, de nem merek belekezdeni, míg nem vagyok tisztában azzal, hogyan zajlik itt egy vásárlás.

Köszönöm a segítséget előre is!


2011. nov. 2. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megveszel valamit, nem kell írnod az eladónak, hanem ő küld neked emailben egy számlát amit Paypal segítségével egyenlíthetsz ki. A postaköltséget előre kell tudnod, ha az eladó foglalkozik európai ügyfelekkel akkor megadja az adott termék postaköltségét az áru adatlapján. Ha nincs olyan opció, hogy Magyarország, akkor vedd fel a kapcsolatot az eladóval és kérdezd meg, hogy hajlandó-e szállítani Magyarországra, és ha igen, mennyiért. Szerintem ANgliából vásárolj mert az gyorsabb és könnyebb. (az írásodból nem derült ki, hogy honnan akarod megvenni)
2011. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ahogy nézegettem, Kínából sok esetben ingyenes a házhozszállítás, így onnan gondoltam. Akkor Anglia is jó? Az eladóknál esetleg mire figyeljek?


Szóval ha veszek vmit, e-mailt kapok és fizethetek is? Köszi.

Amennyiben egy eladótól több dolgot vásárolok, kérnem kell külön, hogy egyben postázza az árut, vagy látni fogja, hogy miket rendeltem és eleve úgy küldi?

Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, de nem tudom.


Köszönöm a segítséged!

2011. nov. 2. 15:34
 3/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

a címemet is e-mailben adjam meg az eladónak, vagy látja a paypal befizetésnél a megadott címet?

2011. nov. 2. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Anglia azért előnyösebb, mert az EU-n belül van, ezért nem kell vámot fizetni, és gyorsabb is. Az eladónál arra figyelj, hogy a feedbackjei (vásárlói értékelései) között ne legyen negatív, vagy csak nagyon kevés. Ha több dolgot veszel, akkor létezik "combined postage" ami kedvezőbben jön ki, mintha a két terméket külön csomagban küldené el. Érdemes előre tájékozódni a költségekről, az utólagos meglepetések elkerülése érdekében.

A címedet az eBay és a Paypal egyaránt elkéri amikor regisztrálsz, ezeket az információkat továbbítják az eladónak, aki ez alapján küldi neked az árut. Nem kell külön minden eladónak megadnod.

Tulajdonképpen az egész vásárlás megoldható anélkül, hogy egyetlen sort is írnál az eladónak. Ha a termék adatlapján meg van adva a postaköltség Magyaroszágra, akkor miután megvetted az árut, az eladó kiállít neked egy invoice-ot amiben szerepel a termék ára és az előre megadott postaköltség. Amint megkapod a számlát, már fiteheted is egy PAY NOW gombra kattintva. A fizetés tényéről visszaigazolást kapsz a Paypal részéről, és az eladó is küld egy automatikus üzenetet, ha elküldte az árut. Aztán ha megkapod, illik értékelni a tranzakciót néhány szóban, és egy plusz jellel. Ha gond adódik, akkor előbb az eladót értesítsd, ő magától felajánlhatja a kártalanítást, de ha erre nem hajlandó, akkor az eBay buyer protection keretében visszakapod a pénzedet. Nekem erre sosem volt szükségem, tehát ez ritka dolog, ha okosan választod meg, hogy kitől vásárolsz.

2011. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen egyszerűen és érthetően elmagyaráztad nekem.

Ez a combined postage opciót hol lehet igényelni? Az adatlapon nem látok ilyet. Esetleg rendelés közben/utána?

2011. nov. 2. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

AZ eladónak írsz üzenetet, amiben közlöd, hogy miből és hány darabot vennél, és remélhetőleg ő megállapítja a kedvezőbb postaköltséget. (többnyire igen)

De előtte bizonyosodj meg arról, hogy több darabbal is rendelkezik az adott dologból. Ha több különböző termékeket veszel egyszerre, akkor is érdeklődj a combined postage után.

2011. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!!!!!!:)
2011. nov. 2. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!