Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek pénzt? 13/F

Hogyan szerezzek pénzt? 13/F

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok és pénz kéne nem annyira sürgős mert egy új telót akarok. Kisvárosban lakom és a szüleimet meg nem akarom állandóan levenni pénzzel ezért vmi munka kéne:S tudtok valamit??Pls normális válaszokat! Köszi ;)
2011. nov. 4. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sztem nem vállalhatsz melót, mivel a diákmeló is 16 evtől van asszem, de nem vok benne biztos, kérj karácsonyra telót, ennyi.
2011. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
huhh... de kedves valaki-.-"
2011. nov. 4. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Megérted, vagy nem érted, 13 évesen legálisan nem dolgozhat senki. Ez a törvény, ami mindenkire kötelező.

15 évesen vállalhatsz munkát leghamarabb, de azt is csak szülői beleegyezéssel, és kizárólag a tanítási szünetekben.

2011. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%

vegyél egy 2000Ft értékű telefont hisz a telefon telefonálásra való

ha játszani vagy netezni akarsz vegyéle 30000Ft táblagépet vagy netbookot

2011. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kössz a bíztató válaszokat...-.-"
2011. nov. 4. 19:11
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
háhááá, sose szerzel pénzt meg mobilt:DDD
2011. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

13 évesen még megértem, hogy ezt nem vagy képes megérteni, hogy a világ nem így működik.


A durva az az, hogy én ügyfélszolgálaton dolgozom, és naponta jönnek tömegével felnőtt emberek, akik ugyanúgy gondolkoznak, mint te.

Azt hiszik, hogy ha bejönnek személyesen, meg verik az asztalt, esetleg a lelkére beszélnek az ügyintézőnek, hogy "jóóóóó, de mégis nem lehetne-e-e, léccciléccilécciiii", akkor majd lehet. Meg ha "majd látja rajtam, hogy én aztán tényleg megérdemelném..."


Pedig az ügyintéző se az atyaúristen, és ő is csak azt tudja megtenni, amit a törvények megengednek... nem azért, mert utál, nem azért, mert nem akar segíteni, hanem egyszerűen azért, mert nem lehet. A törvényeket nem mi hozzuk, tessék a Parlamentnél reklamálni.


A munkavállalás feltétele a legalább 15 év betöltése (de akkor se garantált, hogy felvesz valaki arra a pár hónapra, amíg dolgozhatsz, felnőtt emberek nem kapnak munkát ekkora munkanélküliség mellett...), azt meg semelyik munkaadó se fogja kockáztatni, hogy alkalmazzon téged, aztán ha lebukik egy ellenőrzésen, akkor majd bezárhatja a boltot miattad, mert illegálisan foglalkoztatott gyerekkorúakat :P


Próbálj meg ismerőstől munkát kérni feketén, vagy hasonlók, dolgozni legálisan nem dolgozhatsz, az fix...

2011. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Biztos hogy egy 13 éves fiúnak új rádiótelefon készülékre van a legnagyobb szüksége? Nem kéne inkább mondjuk a jövőbeli tanulmányaidra félretenni a pénzt? Ugorjunk.

Add el a gyerekkori LEGO-idat, régi könyveidet, ruháidat Vaterán, persze csak szülői beleeggyezéssel. Gyűjts ásványokat, gombássz, termessz valami gyorsan termő gyümölcsöt, zöldséget ha lehetőséged van rá.

2011. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" új rádiótelefon készülék"!Behaltam :D

Amúgy meg nyírj füvet v sétaltass kutyát!Nem tudom milyen mobil kell,de ha a szüleid nem túl tehetőek (v egyszerűen feleslegesnek tartják h a 13 éves fiuk új mobillal lófráljon)akkor benézted!Később mikor legálisan vállalhatsz munkát, majd villoghatsz az új telóddal....

2012. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
48%
Lopjál ,árulj drogot rengeteg dolog van :)
2012. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!