Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ki akarok lépni a munkahely...

Ha ki akarok lépni a munkahelyemről, mit érdemes bele foglalni a felmondási levelembe?

Figyelt kérdés
Azt akarom elérni,hogy többet fizessenek,mert nem a munka beosztásom szerint fizetnek.
2011. nov. 6. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem kilépni akarsz, hanem több pénzt. Semmit nem kell beleírnod. Ha egy kicsit is kellesz nekik, meg fogják kérdezni, miért mész. Erre megmondod, hogy több pénzt szeretnél. Ha tényleg kellesz nekik, megadják.
2011. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kicsit is nem (mármint,ha a legkisebb mértékben is nélkülözhető vagy),akkor viszont számíts rá,hogy felmondanak.


Véglegesítve vagy már? (tudom,hogy a mai világ már nem olyan,mint a rendszerváltás előtti világ meg utána talán még pár évig,hogy onnan ment az ember nyugdíjba,ahova annó először felvették,és büntették a munkakerülőket,meg büntették azt,akinek azelőtt túl sok munkahelye volt...) Ha nem vagy határozatlan időre téve,én ezzel nem pattognék,mert ha a határozott idejű munkaviszony simán lecsengethető,és nem jár semmilyen jogcímen végkielégítés,meg semmi...


Azt is vedd figyelembe,hogy lehet törvényi akadálya is a többet fizetésnek... pl. hiába vagy projektmenedzser, ha ezt a munkát rokkantnyugdíjasi jogállásban végzed, akkor is hiába járna ez alapesetben több pénzzel,meg nettó akár 2-300 ezer forintos fizetéssel(értsd: a főnököknek,menedzsereknek,ilyen olyan vezetőknek mindig alanyi jogon,autómatikusan több pénz jár),de törvényi okok miatt nem fizethetnek többet...

2011. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy hívod Chuck Norrist.
2011. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az is elég, ha csak megemlíted, hogy a felmondáson gondolkozol. Az első munkahelyemen én is felmondtam még a próbaidő alatt (munkakör szempontjából nekem jobban fekvő ajánlatot kaptam), és amikor szóltam, hogy a következő héttől nem jönnék, a főnököm első reakciója az volt, hogy beszélgethetünk az anyagiakról, ha nem vagyok elégedett. De végül is nálam nem ez volt a döntő.
2011. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Minden jót, főnök!
2011. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah.. és ne felejtsd el így átadni a felmondóleveledet :)

http://www.youtube.com/watch?v=9A4UGtM4hDQ&feature=related

2011. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katoonene ***** válasza:
Ez egy elég nagy lutri, de ha jól végzed a munkád, és valóban, ha nehézkesen vagy pótolható, akkor megadhatják. Nem írtad, mekkora mértékben kéne fizuemelés, de kérhetsz pl. nekik is elszámolható dolgokat (benzin, bérlet, kajajegy) van aki erre hamarabb hajlandó
2011. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!