Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eljöhetek azonnali hatállyal...

Eljöhetek azonnali hatállyal a munkahelyemről a 30 nap felmondási idő letöltése nélkül? Vagy az kötelező? Fontos!

Figyelt kérdés
A leendő munkahelyemen azonnal kéne kezdeni de a mostani munkahelyemen csak a 30 nap leteltével engednének el!...hogy tudnám megoldani hogy azonnal el tudjak jönni onnan?..
2011. aug. 8. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy. Ez kötelezö, de közös felmondásnál lehet kérni a felmondásban.

èn pl úgy jöttem el a munkahelyemröl hogy mondtam a fönökömnek hogy külföldre szeretnék költözni és mondja meg mikor mehetek el, mit írjak utolsó munkanapnak. Ö belle egyezett és mondta hogy közösmegegyezéssel mehetek és egy fél hónapot kér tölem, így együtt beszéltük meg a napot.

Ha új munkahelyem lett volna ott mondanám hogy legelöször 30 nap múlva tudok kezdeni, ha elöbb elengednek akkor szerencse, lehet inkább pihennék is abban, vagy szólok hogy elöbb kezdhetek.

2011. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A sehogy azért nem igaz. Én például megoldottam:

Nálam is ragaszkodtak a felmondási idő letöltéséhez. Az egyik pletykás kollégának megjegyeztem: milyen érdekes, hogy így megbíznak bennem, és nem félnek, hogy csinálok valamit, amitől a cégnek több milliós kára lesz. Másnap mielőtt átöltöztem volna szólt a főnököm, hogy mégsem kell ledolgoznom az időt, még ma szereljek le:)

A szép benne, hogy nem direkt csináltam, és nem fenyegetésnek szántam, csak a főnököm beszari volt ahhoz, hogy rákérdezzen, inkább elsunnyogott.

2011. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha te mondasz fel, le kell töltened a felmondási időt.

Közös megegyezést próbálj meg inkább, de ha nem megy, nincs más, mint maradni még a felmondási időre.

2011. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit még azért én is fűznék a dologhoz,hogy ahhoz,hogy egy cégnek nagy kárt tudj okozni,ahhoz olyan beosztásba is kell lenned,vagyis nem 23.senkinek kell lenned,hanem valamilyen szinten vezető kell legyél,és nem a takarítónők vezetője az adott cégnél.Ha nem vagy az,akkor ilyen zsarolásfélével próbálkozni szerintem felesleges,és nem is nagyon lehetséges.
2011. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De ha kárt nem is tud bizonyítani, a felmondási időre járó bérét akkor is ki kell fizetni.

Plusz kárnak számít az is, ha pl. hirtelen kell új munkavállalót keresni, és ez költséget okoz (akár az állásinterjúk gyors megszervezésével, vagy bármi), vagy emiatt kevesebben lesznek a kelleténél, kicsúsznak valami határidőből (ez egy hivatalban az "utolsó" ügyintéző kiesésével is lehetséges!), és ebből adódik - akár milliós!!! - kár.

Tehát azért vigyázni kell ezzel a "á, én úgysem tudok kárt okozni" dologgal. A közvetett kár is kár, és ha az összefüggés bizonyítható, bizony meg is állapíthatják!

2011. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!