Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2012 elején 2 éves lesz a...

2012 elején 2 éves lesz a fiam és lejár a GYED-em. Szerintetek lehetséges táppénzre menni gyed után?

Figyelt kérdés
Nem tudok visszamenni dolgozni, mert 180km-t kellene utaznom naponta ami 3 és fél órás út.2 gyerekem nem tudom egyedül rendezni. Munkát keresek, de sajnos még nem találtam és fiamat is csak szeptembertől tudják a bölcsibe felvenni. Szeretnék betegszabira majd táppénzre menni 1-2 hónapig, hogy ne kelljen rögtön a 26000ft-os gyest igényelnem, mert az semmire nem elég. A szabijaim még benn vannak a második gyerek után, de azt most még nem szívesen venném ki, mert nehogy addig felmondjanak, mert új munkahelyem még nincs. Tehát úgy nézne ki a dolog, hogy lejár a gyed, rögtön betegszabi 15nap, majd még 2-3 hetet fiammal és lányommal táppénz és utána igényelném a gyest. Ez anyagilag kicsit segítene átvészelni szeptemberig a gyeses időszakot. Aztán meg mindenképp felmondanák és kifizettetném a szabikat. Talán sikerül addig munkát is találnom itt vidéken. Tapasztalat? Tanács? Járt már valaki ilyen cipőben? Köszi előre is!
2011. nov. 10. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Működhet, de nem legális.
2011. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Még az jutott eszembe, hogy 2009-ből maradt 3 hét szabim, és azt venném ki először majd utána betegszabi és táppénz. Ez 2 hónapot jelentene és jelentős anyagi segítséget..... Ez már szerintem legálisabb, hisz visszavesznek állományba a 3 hét szabira, és aztán mennék betegszabira.
2011. nov. 10. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor egy nő visszamegy a gyedről először a bentlévő szabikat kell kivennie, most már lágyabb a munka törvénykönyve, egy részét ki is fizetheti a munkáltató.

Szóval ez nem kívánság műsor: vagy kiveszed, vagy kifizetik (bizonyos részét), de tovább nem tarthatod bent.


A kirúgás miatt ne félj, a gyerek 3 éves koráig mindenképpen védve vagy a rendes felmondás ellen, max. csak közölhetik, hogy ha betölti a 3-at, akkor elkezd ketyegni a felmondási idő (azzal is még nyersz egy csomó időt).


Amit javasoltál ötlet az konkrétan kimeríti a táppénzcsalás fogalmát, az első válaszoló is erre mutatott rá. Nem azzal van a baj, hogy gyed után egyből elmész betegállományba, hanem az, hogy ha az orvos indokolatlanul vesz fel táppénzre, az az illegális.

2011. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Értem..
2011. nov. 11. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!