Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az gazdagnak mondható akinek...

Az gazdagnak mondható akinek van 1 2004-es bmw 5-öse meg 1 ferrari 360-ja és egy 14 milliós lakása de 5 millió forint hitele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gazdaság szubjektív és relatív. Mihez képest?

Gazdag ahhoz képest, aki milliárdokkal zongorázik nap mint nap? Nem. Ahhoz képest egy kis csóró.

Gazdag egy olyanhoz képest, aki minimálbérét dolgozik és hó végén azt számolja, mit egyenek? Igen, hozzá képest gazdag.


Amúgy véleményem szerint rá még nem igazán lehet azt mondani, hogy húdegazdag, mert ha általánosságban, a társadalmi közepet vesszük, akkor kb. "szinten" élő.

2009. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem írjatok még kíváncsi vagyok a válaszotokra
2009. máj. 8. 23:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről nem a gazdagság jut eszembe, hanem hogy valaki hitelek segítségével, felelőtlen módon megszedte magát, és most a külsőségekkel villog.

az igazán gazdag emberek valóban mindent megengedhetnek maguknak, mégis ésszerű határok közt tartják a kiadásaikat, ez a tapasztalatom.

2009. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát sztem nem igazán vagy gazdag. Ha belegondolunk, 14 milliós ház az kb egy tűrhető kertesház ára (persze attól is függ hol), de az elég sok embernek van. Kocsi területén jól állsz, csaképpen ott van az a hitel, ami elég nagy minusz. Plusz a kocsi könnyen amortizálódik, gyorsan veszíthet az értékéből.

Összeségében ez sztem egy átlagos gazdagásg, ami mellett már egy normál ember eléldegél, tud időt és pénzt szánni szórakozásra/hobbira.

De a gazdagsától még messze vagy, én pl lovagolok, olyan körökbe jutok így be, ahol biza vannak gazdag emberek, akik csak úgy zsebből dobálják a fél milliókat, ha úgy szottyan kedvük. Ha tönkrement a kocsi vesz másikat, amíg leszállítják az újat, addig pedig bérel egyet, meg ilyenek...

2009. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat de írjatok még
2009. máj. 9. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
A gazdagság nem itt kezdődik. Ezt ugyan jobb mint az átlag, de ennyi még kevés ahhoz, hogy gazdag légy. Egyszer egy általam gazdagnak gondolt ember azt mondta, hogy az a gazdag ember, aki akkor kell fel, amikor kialudta magát! (erre hajtok én is) Na ennyi tulajdon mellett még nem teheted meg, hogy akkor kelj mindig, mikor kialudtad magad.
2009. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen ebbe van igazság...
2009. máj. 10. 02:25
 8/10 anonim válasza:

Én arra gondolnák,hogy van valami turpisság, és azért vetted fel a hitelt,hogy ne legyen feltűnő a ferrari ;)

(mi is így csináljuk:$)

2009. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha az illető nem hülye, akkor van annyi fedezete, h az 5 milla hitelt belátható időn belül ki tudja fizetni. ez esetben az átlag fölött van, mondhatni gazdag.
2009. szept. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az a gazdagság, ha vki ezzel a felállással most vesz még egy 599 GTB-t a garázsába,de úgy,hogy nem vesz fel hitelt, és fizeti az 1000 km es szervizeket.(300e ft/check)


Ja, a bmw 5 ös nem számit luxusnak, az minden kocsmabetyár kopasznak van. Az szégyen...

2010. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!