Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 10 évvel ezelőtt örököltem....

10 évvel ezelőtt örököltem. Most múltam 18 a héten. Mit kell tennem ahhoz, hogy megkapjam az örökségem?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt meghalt egy rokonom aki rám hagyott x millió forintot egy számlán plusz pár ingatlant is... mivel akkor még kisgyerek voltam mindezt anyum intézte. de a rokon aki rám hagyta a vagyonát egy államilag kirendelt gyámra bízta az egészet (nem bízott a szüleimben) egy ideig anyám ezt mondogatta, hogy az örökség így úgy de aztán Jehova tanúja lett és azóta nem vagyunk jóban (erőszakos a hitét illetően) és jó 5 éve egy árva szót sem szól az egészről így azt sem tudom, hogy ki az a gyám akit a gyámügy rendelt ki... mit tegyek? menjek be a gyámügyre? semmi papírom nincs az örökséget illetően... ha meg is találnám az ügyintézőt kb mennyi idő míg kézzel foghatóak lesznek az anyagiak? senkim nincs akitől ezt megtudnám kérdezni...

köszönöm a válaszokat előre is


2011. nov. 26. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

"de a rokon aki rám hagyta a vagyonát egy államilag kirendelt gyámra bízta az egészet (nem bízott a szüleimben)" ez nem bizalom kérdése, hanem törvényi előírás


és igen, be kell menned a gyámügyre

2011. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem és utána kb mennyi idő míg kikapom a pénzt?
2011. nov. 26. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
elvileg 18. szülinapodtól magad rendelkezel az összegről, ha egyáltalán megvan még (a szüleid is megkaphatták, ha kellőképpen megindokolták - pl gyógykezelésedre v. ha ingatlant vásároltak belőle neked)
2011. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és az sem biztos, hogy az összeg egyáltalán létezett, lehet, hogy anyád kitalációja
2011. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát az ingatlanok voltak felújítva apám aki újította őket azt mondta hogy nekem csinálja... két házat örököltem a pénzen felül az egyikben benne is lakik Ö... de vele se tartom igazán a kapcsolatot... szóval elképzelhető, hogy ebből az összegből újíttatta fel a házakat? de ezt csak így megteheti?? hisz az az én pénzem elvileg...
2011. nov. 26. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

meg, ha értéknövelő befektetés volt és a te házad + ha a gyámhatóság engedélyezte


de hagy kérdezzem meg, hogy ki a fene nevelt téged, ha se apáddal, se anyáddal nem tartod a kapcsolatot???


az ingatlanok tulajdoni lapját a földhivatalban kikérheted

2011. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
anyámmal kb 5 éve nem tartom a kapcsolatot... nagyon erőszakos lett apám pedig egyszerűen eltűnt miután megszülettem... nemrég költözött be az egyik házba hisz az Ö apjáé volt mind két ingatlan... az elmúlt 5 évben pedig mamám nevelt aki már túl öreg az ilyen ügyekhez... ezért is lenne jó a pénz, hogy tudjak rajta segíteni.
2011. nov. 26. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
majd írd meg a sztori végét :)
2011. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2011. nov. 26. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!