Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért szeretitek a vaterát és...

Miért szeretitek a vaterát és a teszveszt?

Figyelt kérdés
Velem nagyon sokszor kicsesztek már konkrétan ez a két de egyébként egy cég amelyik üzemelteti. Most például azért zártak ki a teszről mert egy kérdésben megírtam nekik hogy a vaterán kb egy éve kizártak. Felháborodtam rajta mert egyébként semmi szabálytalanságot nem csináltam és a vaterás fiókot is az exem használta (csak én regisztráltam mert neki nem volt bankszámlája)A másik amiért kiakadtam hogy az elmúlt időben többet fizettem nekik feltöltésekért meg jutalékokért mint amilyen összegben eladtam a termékeket. Egyszerüen nem lehet jó árba eladni semmit, persze van akinek sikerül de elnézve a piacot az nagyon kevés. Sokszor láttam hogy 1Ft-ért adtak el olyan dolgot ami jóval többet ért. Van pl a zsibvásár ami nagyon jó mert ugyanolyan elven működik viszont semmiért nem kell fizetni és nem ezek az idióták üzemeltetik, akik még csak nem is válaszolnak semmi kérdésemre, helyette inkább kizárnak. szóval vannak ingyenes szupi oldalak, azokat miért használják kevesebben. Miért csak ezt a két fizetős oldalt? véleményeket várok
2011. nov. 28. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

A Vatera igen magas látogatószámmal bír, itt a legtöbb az esély az eladásra.

Nem vagyok túl aktív, de volt ca, 10 adásom, 10 vételem.

Semmi kivetnivalót nem találok tevékenységükben, korrektül leírják díjaikat, elfogadtam, ennek tudatában veszem igénybe szolgáltatásaikat.

Számlázásuk díjaiknak megfelelő volt.

Az, hogy valami 1 Ft.-ért megy, ez benne van a pakliban, ha ez nem tetszik, szabj minimálárat, akkor nem annyi lesz, vagy el se megy.

Minden annyit ér, amennyit adnak érte, hiába ér szerintem többet!

Engem nem tiltottak ki, senki nem adott a valóságtól eltérő értékelést, én se tettem.

Részemről ennyi, ha a Vatera valamiért nem tetszik nem kell használni.

2011. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek. Ez csak egy opció. Mindenki eldöntheti hogy hol kíván megszabadulni a cuccaitól, árujától. Nekem 346 értékelésem van eddig, ebből 1 negatív, az is túlzás, véleményem szerint. Volt már hogy figyelmeztetést küldtek mert szabálytalankodtam de utána nem tettem többé.

Ha olyasmit tesz fel az ember amire van kereslet akkor nem kell félnie attól hogy pórul jár. Ha egy 30 éves használ fakanálkészletet teszel fel és ráraksz 1-2 ezer ft értékű kiemelést aztán elmegy 1 Ft-ért az nem a vatera hibája hanem a tied.

Az eladási jutalék nagyjából 6%. Elvileg nem kéne előfordulnia hogy több a számla mint a befolyó összeg. Nekem sikeresen megy az üzlet mert értem a rendszert.

2011. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tehát ha felteszek valamit 1ft-ért azért nem fizetek, ha többért igen de lehet hogy akkor meg sem veszik, ergo mindenképpen szarul járok. Ja és soha nem raktam fel vackokat, használhatatlan muzeális dolgokat. Persze volt ami jópénzért ment el, de akkor meg a jutalék is magas volt. Ami szintén nem jó. Itt maximum vásárolni jó..de nem eladni. Azért fizettem többet nekik mert amit felraktam 1ft-ra az elment 1ft-ért az gyakorlatilag nekem 0 jövedelem, aztán mondom ez nem igaz és felraktam kicsit többért reális árért. azt persze nem vitték el viszont a termékfeltöltésekért kiszámlázta a pénzt. Hát így!! És ugye átlistázás esetén duplán számolják ugy meg nem is kellett sokat feltennem. Szóval teljesen feleslegesen fizetem a listázási díjakat ha egyszer el sem adom. Hát nem is fogom használni, mert egyáltalán nem éri meg. Engem csak az érdekelt hogy miért szeretitek, bár az is igaz hogy az emberek jobban szeretik azt amiért fizetnek mint azt amiért nem...
2011. nov. 29. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokan így gondolják, legfeljebb Te gondolod így " jobban szeretik azt amiért fizetnek mint azt amiért nem."

Ha feltettél valamit, ami SZERINTED megérte, és nem ment el, akkor egyedül maradtál a véleményeddel, nem?

Nekem az összes cuccom villámáron ment el, mert olyan árat szabtam, mindegyikkel úgy voltam, hogy én vettem újabbat, más még tudja használni. Ha nem adom el, porosodik, aztán kidobom..

Mindegyik 5 ezer felett volt, volt ami 20 és volt 50-es is.

Te látod furcsán a világot, a Vatera nekem nem üzlet, hanem egy hely, ahol megszabadulok az általam nem használt cuccoktól.

2011. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egyébként miről beszélünk? nem is ez volt a kérdésem!!!!Miért látom furcsán a világot? azért mert ugy érzem igazságtalanul zártak ki?? Jó akkor megírom a történetemet. Volt egy exem aki nyaggatott kb 2 éve hogy regisztráljak, megtettem az én nevemre ő adott vett tudom is én autós cuccokat. szakítottunk, megismertem valakit. Összeköltöztünk. Kismamaként beláttam hogy jobb ha használt ruhákat vásárolok hát elővettem a vaterás regisztrációmat. Ott még a régi címem volt, és bizony hiába írtam az eladónak hova küldje mégis a vatera által kiküldött értesítőben a régi címemre küldte az árut, amit hosszu hetek mulva kaptam csak meg. szóval megváltoztattam a címemet a mostanira. Kb 2 nap mulva jött az értesítés hogy kitiltottak. semmit sem értettem. Aztán a mostani párom is mondta hogy őt is kitiltották, igen akkor derült ki hogy ő is regisztrált volt. és mivel ugyanaz volt a lakcímünk ezért szabályellenesség miatt kitiltottak mindkettőnket. Tettem rosszat??NEM!! Már bocsánat de nem ugy ismerkedek hogy hé te nem vagy véletlenül vaterás??na mindegy belenyugodtam, viszont ezzel egyidőben a páromat a teszveszről is kitiltották mert ugye ugyanazok voltak az adatai és egy cég. Na ott én már előrelátóan nem változtattam az adataimon, maradt a régi címem (ráadásul ott más volt a felhasználó nevem mert ezt már magamnak regisztráltam) eltelt TÖBB mint egy év és túl voltam több mint 100 adás-vételen 100% pozitív visszajelzéssel. Problémám volt hogy átlistázásnál ha jött a termékemhez kérdés akkor az értesítőben a vaterára mutató link volt, ahova értelemszerűen nem tudtam belépni. Ezt jelezvén hogy nem e lehetne olyan linket küldeni e-mailben amit használni is tudok írtam a teszveszen az ügyfélszolgálatnak. Kb 1 óra mulva kitiltottak onnan is végleg. Az indoklás: a regisztráció ellenőrzés során kiderült hogy már a vaterán kitiltottak. Ha nem kérdezek tőlük semmit akkor a mai napig tudom használni...tettem rosszat??NEM!! Ez a bajom, és igen magamra veszem mert nagyon igazságtalannak érzem!
2011. nov. 29. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"jobban szeretik azt amiért fizetnek mint azt amiért nem."

Ezért is mondtam, amit mondtam. EZ NEM ÍGY VAN!, ellenkezik az ember érdekeivel.

Másik: nem ment el az árud, amit úgy gondoltad, ér annyit.

AKKOR NEM ÉR ANNYIT!, rosszul gondoltad..

Az, hogy az exeddel közösen használjátok a VATERÁt és ebben kifogásolni valót talált, az miért a VATERA bűne?

Miért nem teremtettél tiszta helyzetet?

Én így látom...

2011. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem te vagy az egyetlen, aki szerint a Vatera/Teszvesz díjai túl magasak és a cég önkényesen bánik az eladókkal. Nekem konkrétan nem volt velük rossz tapasztalatom, de számos megbízható embertől hallottam furcsa döntésekről. Amikor megemelték a díjakat, akkor sok eladó elköltözött, de jöttek helyettük mások.


Hogy miért használják többen a Vaterát és a Teszveszt mint a többi oldalt? Szerintem:

1. Tömeghatás: ha mások is a Vaterán árulnak, akkor ott nagyobb a választék, tehát a vevők több időt töltenek ott, tehát sokkal jobb az esély az eladásra, ami gondolom, megéri a többlet jutalékot.

(A legnagyobb versenytárs a Zsibvásár, még náluk is sokkal gyengébb a választék.)

2. Keresés: a Vaterának van egy nagyon részletes keresője, bár nem minden funkciója működik jól. A Zsibvásár keresője szánalmas és nem is fejlesztik, pedig nem volna nehéz.

(Például próbálj keresni X cm derékbőségű, Y cm szárhosszúságú nadrágot a Vaterán, majd ismételd meg ugyanezt a Zsibvásáron. Látni fogod a különbséget.)

3. Árak: miután a Vaterán nincs ingyen az eladás, az eladók igyekeznek olyan árakat megadni, amiért valaki el is viszi az árut. Ezért ugyanazt általában valamivel olcsóbban lehet ott kapni, mint a kisebb versenytársaknál. Tudom, hogy ez az eladónak rossz, de a vevőknek meg jó.

Nézd meg, hány licit van a Zsibvásáron egy adott kategóriában: szinte nincs ott vevő.

4. Eladók professzionalizmusa: nem tudom miért, de a Vaterán részletesebbek a terméklírások és általában gyorsan válaszolnak a kérdésekre. A Zsibvásáron van, hogy hónapokig (!) válaszra sem méltatnak.


Hát én ezért választom a Vaterát...

2011. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!de nem is zsibvásárral akartam összehasonlítani hanem csak azt hogy ami ingyen van miért nem azt használják? végülis mindegy, nem használom egyiket sem, inkább most a jofogás.hu-n árulok. és milyen meglepő 1 nap alatt ugyanarra a termékre kapásból 8-10 érdeklődő lett, majd másnap sikeresen el is adtam a terméket.Azt amit a teszveszen 3 hét alatt sem sikerült. és az az igazság hogy már nem is érdekel egyik oldal sem, mert közbe rájöttem hogy igenis vannak olyan oldalak amit szintén sokan használnak, jó áron is árulnak és hogy biztos ami biztos azért még a vaterás nevüket is elárulják és ha kell valami akkor leszedik :) tudom ez nem korrekt senkinek de a szigoru szabályzatuk és mindenféle díjaik ide vezetnek...
2011. dec. 14. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!