Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire ügyeljek, ha gitármagánta...

Mire ügyeljek, ha gitármagántanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista vagyok, informatikát tanulok, ám még jobban foglalkoztat kedvenc hobbim, a gitározás. Azért nem megy a tanulás rovására, kb. évfolyamelső (na jó, lehet hogy évfolyammásodik) vagyok. Viszont el akarok kezdeni pénzt keresni, hogy egy jó erősítőt tudjak venni.


Nyáron kéne valamit tennem ezért, ám barátaim tapasztalatai alapján látom, hogy a diákszövetkezetek ki tudják használni az embereket. Itt arra gondolok, hogy például a Pannon-work-nél mindenki bérét csökkentették, mivel egyvalaki lusta volt. Nem büdös a munka (na jó, lehet el vagyok lustulva fizikailag), alkalmi munkákat már vállaltam, például faházfestést, ám ehhez jó kapcsolatok kellettek.


Így arra gondoltam, hogy IQ-ból próbálok pénzt szerezni nyáron, felcsaphatnék magántanárnak. Taníthatnék angolt is, szinte anyanyelvi szinten értem, ám a gitár érdekesebb.


4 éve gitározok, megvan a Csalamádé, fő területem viszont a hard rock/metál. Ám tudok akusztikusomon (több gitárom is van) lágyabb zenéket is játszani, belekóstoltam a blues-ba is. Korábban ismerősöknek tanítottam gitárt (bár elég ritkán), egyik osztálytársam az én hatásomra vett magának gitárt. Akiknek eddig játszottam, ők ámulva néztek és kérdezték : "Te játszol valami bandában???". Nem játszok sehol, ám "session-gitárosként" volt egy fellépésem.


Nem tanítanék horribilis összegekért, mivel még csak kezdő tanár lennék. Az érdekelne, hogy érdemes lenne belevágnom? Megéri? Mi kell még nekem a felsoroltakon kívül? Igen, össze kell állítanom egy tantervet és ha a tanításra kerül sor, rá kell jönnöm a diákok gyengeségeire és azokon javítanom. Az adózás/vállalkozói igazolványról nem kell beszélnünk. Ha nem érné meg nekem magántanárkodnom, akkor mit ajánlanátok nyárra?


2011. dec. 3. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de ez elég furcsa gondolat. Négy éve gitározol, ez iszonyú kevés. Mennyire tudsz gitározni? Ennyi idő alatt még napi 3-4 óra gyakorlással sem nagyon lehet olyan szintre eljutni, hogy valóban érdemes legyen tanítani. Tanárként észre kell venned, ha pl. rosszul tartja a kezét a diák és az hosszútávon ínhüvelygyulladást okoz neki, stb.

Szerintem inkább foglalkozz az angollal, abból magasabb szinten vagy, így nyugodtan vállalhatod a felelősséget azért, amit tanítasz.

2011. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, szerintem igazad van.
2011. dec. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!