Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kapom meg a papírjaimat?...

Mikor kapom meg a papírjaimat? Mit tehetek a cég ellen? Pl beperelhetem? Ha igen ez mennyire időigényes? Kaphatok-e vmi pénzt?

Figyelt kérdés

próbaidő alatt megszűnt a munkaviszonyom. indoklás nélkül. a papirt amit kaptam (egy a4-es oldal semmi több)az szerepelt hogy a kilépő papirjaimat a 3.napon átvehetem a munkahelyemen, béremet max 3 napon belül utalják.

Ez volt dec22.-én. tudom biztos szabin vannak az illetékesek, de én még ma se kaptam jan2 semmilyen papírt. mit tegyek? irtam már emailt többet is de szabin vannak állitolag az illetékesek.

Élhetek e vmilyen eszközzel a cég ellen 1mert nem utalták a bérem 3 napon belül, 2.nem kaptam meg a munkapapírjaimat és igy a munkaügyi központba se tudtam jelentkezni hogy nincs állásom.

ha igen akkor hogy ügyvéden keresztül? munkaügyi biroságon? stb. sose volt még ilyenem ( próba idő előtt2 éves bejelentett fix melohelyem volt)


2011. jan. 2. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt.

Én elhiszem, hogy fel vagy háborodva, de azért a néhány nap késésért nem tudom milyen eszközt gondolsz érvényesíteni.

Voltál a cégnél 27.-én a papírjaidért? Mit mondtak?

Ha 27.-én utaltak, az néhány napot igénybevehet míg saját számládon láthatod.

2011. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy mi a próbaidő, az utolsó munkában töltött napon meg kell kapnod a kilépőpapírokat! Szóval ha záros határidőn nem kapod meg, akkor fenyegess munkaügyi bírósággal, ha az sem hat, akkor mehet az ügyvédi felszólítás.
2011. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen perelhetsz, fenyegetőzhetsz! Persze ettől még pénzt nem kapsz max. késedelmi pótlékot, esetleg egy heti munkanélküli segélyt. Viszont, ha elég kicsi helyen laksz tuti, hogy utána sehova nem vesznek fel, mert aggódnak majd, hogy jelentgetős vagy!
2011. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az én férjem sem kapta meg mai napig sem a papírjait,mivel a volt munkáltatója tudtával egy illetőnek adott oda valamit amit nem adott vissza az illető, addig nem adja ide papírjait amíg el nem rendezi a férjem a tartozást az illetővel még mi tőlünk is követeli.Már én is mondtam a férjemnek az ügyvédet és a bíróságot ,de ő azt mondta nem akar még több problémát .Ő sem tud elmenni a munkanélkülibe ezért.Ez megy augusztus óta.
2011. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó,, a te történeted, már inkább megérne egy misét!

Javaslatom, a férjed közölje fenyegesse meg a munkáltatót a bírósággal, ha nem adja ki a papírjait. A munkáltató követelése ettől még lehet jogos a férjed irányában, hiszen a munkáltató tulajdonát Ő nem adhatja kölcsön. Ezért levonhatnak a fizetéséből vagy a kártérítési igényüket ráírhatják a férjed papírjaira, de akkor is ki kell adniuk a papírt!

2011. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Figyelj csak de a férjemnek a munkáltató mondta,hogy adja kölcsön.Nem pénzről van szó,hanem másról.A piacon árult és ládáról van szó.Amit évekig adott ezelőtt is kölcsön a munkáltató tudtával amit mindig visszahoztak ,de pont most ez az egy ember nem akarja.
2011. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
*kölcsön adott.Amúgy köszönöm a válaszod.De a férjem sajnos nem olyan,hogy fenyegetőzön pedig én is ezt mondtam neki.
2011. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!