Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs meg ebben az évben az 1...

Nincs meg ebben az évben az 1 hónap munkaidőm, pár napon múlik. De sehol semmi munka, még az önkéntes központból is elküldtek hogy "sajnáljuk. " Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ebben az évben egyéb okok miatt( sulim volt, utána fizetős tanfolyamra jártam) nem dolgoztam összesen 1 hónapot sem. Azt a havi 28ezret is rögtön hazaadtam a szüleimnek. Múlthónapban nagy nehezen tudtam szerezni egy állást, de idő előtt elküldtek a létszám miatt. Most itt állok úgy hogy 7 nap hiányzik hozzá és egyszerűen itt nincs munka,semmi. Mindenhonnan elküldenek. Jövőévben kitudja mi lesz,és ugyanúgy szükség lehet erre a kis havi pénzre..legalább a szüleimnek. Múltkor jött a papír amiben közölték hogy sürgősen találnom kell valamit, vagy menjek be az önkéntesekhez, onnan is fordulásból jöhettem ki. Most itt jönnek az ünnepek és valahogy kétlem hogy erre a pár napra tudnék valamit szerezni. Belegondolva már kínomban nevetek hogy ezért a kis összegért mennyi ideget kell megennie az embernek,és minden csak egyre rosszabb lesz. Maradhatok a süllyedő hajón megláncolva,mert ha tehetném a világ végére is elmennék hogy itthagyjam ezt a helyet(országot).
2011. dec. 12. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ebben az évben kell meglennie a 30 napnak, hanem a felülvizsgálatot megelőző évben.

Tehát ha a te foglalkoztatás helyettesítő támogatásodat március elsején vizsgálják felül, akkor március 1-ig kell meglennie a 30 napodnak.

Ha arra a 7 napra nem tudsz alkalmi munkát sem vállalni, akkor jelentesd be magad valamelyik ismerősöddel, nem közeli hozzátartozóddal, akivel nem élsz egy háztartásban háztartási munkára. Az is beszámít a fogl.h.támba.

Havi egyszeri ezer forintos regisztrációs díjat kell fizetni, adó és járulékmentes.

2011. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem áprilisban küldtek egy levelet. Az aktív korúak ellátására való jogosultság felülvizsgálatára miatt. Eszerint nekem elég áprilisig találnom?
2011. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közben én megkérdeztem. Mivel a bérpótló juttatás január 1-jével kapta ezt a nevet, így bármikor is volt az aktuális felülvizsgálat, ennek fényében következő év január 1-je előtt meglévő 30 nap számít. Így már nekem sem lesz meg a 30.
2011. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, az nem változtat semmin, hogy közben megváltoztatták a segély nevét,a névváltoztatás csak azt a célt szolgálja, hogy olyankor erre hivatkozva lecsökkenthessék a segély összegét :/

Nos, akinek például Március 1.-én kell felülvizsgáltatnia a segélyét, annak Márc. 1.-ig kell összekaparnia a 30 napot valahol.

Tudom, hogy még önkéntes munkát is nehéz találni, már ingyen sem nagyon kell az ember, mert jaajj, azzal sok a regisztráció!Szóval, ha még nem késtem el nagyon a válasszal, próbálj valakinél háztartási munkát vállalni ;)

Például idős szomszédnál, vagy valaki rokonnál.Ha beírod a google- be, hogy "háztartási munkavállalás szabályai", ott minden tudnivalót megtalálsz.Nem egy bonyolult dolog és el kell, hogy fogadják.Én hetekig jártam, a hivatalokat, hogy kiderítsem, elfogadják-e, de végül nagy nehezen megkaptam az igen választ, szóval a háztartási munka lehet a megoldás, ha nem találsz mást!

2012. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!