Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4 órás munkaviszonynál is...

4 órás munkaviszonynál is elég a 30 nap a bérpótlóhoz, vagy így legalább 2 hónap kellene?

Figyelt kérdés

Sajnos idén csak 4 órában jelentettek be és nem dolgozhattam többet 1 hónapnál.

Nem vagyok benne biztos, ez elég-e ahhoz, hogy jövőre továbbra is kapjam a bérpótló juttatásom.

Valaki tud erről információval szolgálni?

Vagy hol lehetne utánanézni ennek?


2011. nov. 29. 20:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Ugyanis interneten olvastam olyat is, hogy mindegy hány órás, a munkaviszony számít és olvastam az ellenkezőjét is, hogy 4 órásból 60 nap kell.

Most akkor mi az igazság?

2011. nov. 29. 20:29
 2/5 anonim ***** válasza:
4 órásból 60 nap kell, ez biztos!
2011. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

30 nap kell, de mindegy, hogy az hány órás.

A munkaviszony szempontjából lényegtelen, hogy teljes, vagy részmunkaidős vagy (8 órás, vagy 6, vagy 4 órás)

Az is mindegy, hogy az adott hónapban hány munkanap, hány pihenő- és ünnepnap van. Az számít, hogy a munkaviszony kezdete és vége között hány nap telt el.

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál sem nézik a napi munkaórák számát, ha 4 órát dolgozol egy nap, az is ugyanúgy 1 munkanap, mintha 10 órát dolgoznál (itt még a fizetendő közteher sem változik)

A háztartási munkánál pedig egyáltalán nem is kell vezetni, hogy hány órát dolgozott valaki, csak azt, hogy hány napot (ezt is beszámolják az elbírálásnál)

A törvények, ha nem munkanapot, hanem munkaórát követelnek, akkor azt nevesítik is. Pl: nem számít főállású vállalkozónak, akinek van legalább heti 36 órát elérő munkaviszonya.

A munkaügyiben is 30 napnak fogják számolni a 4 órás munkaidős foglalkoztatásodat.


Itt a törvény:

") aki a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának a 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti éves felülvizsgálata során, a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban


ea) közfoglalkoztatásban nem vett részt, vagy


eb) kereső tevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát is - nem folytatott, vagy


ec) munkaerőpiaci programban nem vett részt, vagy"


[link]

2011. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30 nap kell, mondták nekem már többször is. 4 órában voltam én is csak.
2011. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jaj de jó, megnyugodtam, köszönöm!
2011. dec. 2. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!