Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet gondok! Megtehetik...

Albérlet gondok! Megtehetik ezt a tulajdonosok?

Figyelt kérdés
Épp rendetlenség volt a szobában,amikor jöttek a tulajdonosok,mikor épp nem voltam ott,csak a lakótársam, és bementek a szobába. Továbbá,10én a havidíj fizetésénél nem tudtam jelen lenni,így kb.annyi pénzt küldtem nekik,és lett 2800Ft tartozásom. Pár napig nem jelentkeztem,mert rendszeresen elég későn értem haza,ők meg mára,13ára kicserélték a zárat. Megkapták a hiányzó pénzt,és csak a cuccaimat elvinni engednek be. És ki van fizetve a teljes havidíj. Megtehetik ezt?
2011. dec. 13. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A szerződés mit mond?
2011. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tehetik meg, ez minimum birtokháborítás.

Az egy másik dolog, hogy nem igazán tudsz mit tenni.

2011. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kihívod a rendőröket, hogy nem engednek be a kifizetett albérletedbe.

Feljelented őket az APEHnél, hogy adózatlanul adják ki a lakást.

Telerakod a netet hirdetésekkel, hogy itt és itt laktál, ez és ez történt, olyanokat keresel, akik szintén ott laktak és hasonló kellemetlen tapasztalatuk volt.

Mindezt előbb mondd el nekik, hogy vagy visszavesznek, vagy ezeket teszed.

Vagy ha fiatal vagy felhívod a szüleid, hogy tegyék helyre a tulajokat.

2011. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha semmi más probléma nem volt, akkor nem tehetik meg.
2011. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem fair

ha amúgy rendesen fizetsz akkor mi bajuk?



a rendetlenség meg a te dolgod..


a zár lecserélése meg tűlzás

2011. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Mi van a szerződésben?

Alapból: Jogilag nem tehetik meg. Neked a Ptk. szerint jogod van használni/birtokolni a lakást (főleg, hogy rendezve van anyagilag), és ők ebben nem akadályozhatnak meg. A zárcserére pedig nyugodtan hívhatnál rendőrt is, mivel teljesen jogellenesen cserélték ki.


Egyébként igaza van annak a válaszolónak, aki leírt egy-két alternatív megoldást (én úgy mondanám, hogy használható gyakorlati tapasztalatot).

2011. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!