Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be lehet perelni valakit a...

Be lehet perelni valakit a következőért?

Figyelt kérdés

3 hétig dolgoztam egy magánvállalkozónak, be volt ígérve a szerződés is, de úgy döntött a munkaadó hogy mégsem foglalkoztat, de kifizet, 30.000 Ft-ot mondtam neki, de most nem akarja kifizetni, már egy hónapja tartozik.

Milyen jogcímen perelhetném be?

Van esélyem megnyerni a pert?


2011. dec. 19. 12:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mivel tudod bizonyítani, hogy dolgoztál neki? Nehéz ügy, munkaszerződés, vagy bármi papír nélkül nem perelhetsz.
2011. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30 000 forintert beperelnel valakit? Tudod mennyi koltseg meg ido az?
2011. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
MSN és Skype beszélgetések, és némi levelezés bizonyítja
2011. dec. 19. 12:21
 4/22 anonim ***** válasza:
msn, skype, internetes levelezés nem bizonyíték. Ennyivel nem fognak komolyan venni a bíróságon.
2011. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
valahogy márpedig be kell hajtanom a tartozást, munka nélkül vagyok most az a pénz is életet ment
2011. dec. 19. 12:27
 6/22 anonim ***** válasza:
MSN, skype kilőve, mivel bárhonnan feltudsz lépni ha meg van a jelszó hozzá. Marad csak a levelezés. Ha hozzáférsz, illetve kérdés mit bizonyít.
2011. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
van tanúm hogy megcsináltam a munkát és mivel designer vagyok maga a munka is megvan, tudom bizonyítani hogy elvégeztem
2011. dec. 19. 12:29
 8/22 A kérdező kommentje:
a levelezésben minden benne van, mit kell végezni, hogy kell végezni, mikorra stb.
2011. dec. 19. 12:34
 9/22 anonim ***** válasza:

1. Nincs szó "munkaadóról", se "munkaszerződésről", ezt vállalkozási szerződésnek hívják.

2. A szerződés szóban vagy ráutaló magatartással is létrejöhet, ami itt meg is történt, szóval attól, hogy nincs írásbeli szerződésetek, még volt szerződés köztetek - más kérdés, hogy így nehezebb a tartalmát bizonyítani, de szerintem a tanúk és a létrejött termék a szerződés meglétére épp elég bizonyíték.

3. Állítottál ki számlát? A megbízó befogadta azt? Felszólítottad a lejárt fizetési határidőt követően legalább kétszer?

4. Ha a fenti kérdésekre bármelyikre nem a válasz, akkor ebben a sorrendben mindennek meg kell történnie, ezután pedig:

5. Fizetési meghagyásos eljárás indítása közjegyző előtt vagy ügyvéd segítségével.

2011. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem volt számla kiállítva, csak magánszemély vagyok, aki elvileg próbaidőn volt, levelezés azonban bizonyítja a fizetési szándékot. A pénzemért azóta is napi rendszerességgel felkeresem.
2011. dec. 19. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!