Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Belehet-e perelni a szerelőt...

Belehet-e perelni a szerelőt ha ő miatta történt a baleset?

Figyelt kérdés
Volt egy autobalesetem a szerelő által hibásan összerakott futomű miatt. A kocsi totálkáros lett azóta bontóba van. A műszaki szakértő is megállapitotta hogy a szerelő volt a hibás. Hamarosan birosági tárgyalás lesz,mivel a rendőrség a szerelőt feljelentette. Én beperelhetem-e a szerelőt hogy a kocsim árát visszaszerezzem? Vagy hogy zajlik ez a procedúra? Kérem hogy jogi kérdésekben jártas emberek irjanak! köszönöm!
2010. febr. 12. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

először ez az eljárás érjen véget. Ha a bíróság megállapítja a szerelő felelősségét, akkor kötelezheti is a kártérítés megfizetésére. Ezt a per során te kérheted.


Ha nem így tenne a bíróság (amit kétlek) akkor polgári perben erre az ítéletre hivatkozva kérhetsz kártérítést.


Ha a szerelőnek van felelősség biztosítása, akkor egyszerűbb az eset, ha azonban nincsen lehet, h sohasem látsz pénzt tőle.


Én biztos megpróbálnék vele egyezkedni, mielőtt beperelem.

2010. febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én csak annyit fűznék hozzá, hogy a törvény malmai igencsak lassan őrölnek. Ezért próbál mindenki abba az irányba terelgetni hogy egyezzetek meg.

De a pénzre jobb ha nem számítasz, mert kitudja hogy mikorra jutsz oda...

2010. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 14. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!