Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok karácsony...

Mit csinálnátok karácsony előtt ( télen) ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Felmondták az albérletünket 1 hónapos kiköltözéssel, mert a tulajnak kell a lakás. Rendesen fizettünk végig. Mivel ezt is ki kell fizetni és az új albit is kaucióval ( nehéz olcsón jót találni) nem marad túl sok pénz az újra. A munkánk ide szólít, lakásunk másik városban.


Lejjebb adnátok az igényeket és beköltöznétek egy gagyi albiba rossz környéken vagy visszamennétek a lakásotok városába ahol csak a férjnek lenne munkája? 2 éves gyerekkel vagyunk.


Nem tudom mit kéne tennünk.


2011. dec. 20. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha már albi, biztosan abban a városban keresnék, ahova a munka-lehetőség köt. Nem kell külön buszra, vonatra költeni, nem kell igazodni az induláshoz, és nincs indok, hogy a férj miért nem ért időben haza (!) így minden este együtt lehet a család. A 2 éves gyermekeddel gondolom most te úgyis otthon vagy, nem dolgozol?

Vegyétek nyakatokba a várost, biztosan fogtok találni olyan albit, ami (ha átmenetileg is) de valamennyire elfogadható, majd utána még lehet keresgélni.

2011. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

ezen a (régi) albin nem volt kaukció? sőt utólag fizetettek albérleti díjat is?

Hát ti tudjátok h jöttök ki anyagilag a legjobban.........

2011. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha rendesen fizettetek végig, a rezsit minden hónapban előre, a számlák rendben vannak, akkor nem kell semmit kétszer kifizetni.

Sőt, vissza kell kapnotok a kauciót. Megállapodás kérdése, hogy lelakhatjátok-e az összegét, vagy visszajár, a szerződésetekben benne kell lennie.


Egyértelműen oda költöznék, ahol dolgozok is, ez az albérlet lényege, hogy sokkal mobilabb vagy, mint a saját lakással rendelkező "röghöz kötöttek".

Később, ha kicsit összeszeditek magatok anyagilag, akkor kerestek másik albérletet. Most elsősorban az fontos, hogy találjatok egy olyat, amit ki tudtok fizetni. Gondolom, nem kell mondani, hogy kérdezzétek meg azt is, mennyi a lakás rezsije.

2011. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én visszamennék a saját lakásba, igaz ott csak a férjnek van munkája, a tied kiesik, de az albérletre is elmegy jó sok pénz és akkor hiába van neked is munkád.


Helyedbe keresnék munkát a saját lakás településén vagy a környékén.


Vagy a saját lakásotokat miért nem adjátok ti is i albérletbe, így onnan is jönne be pénz.

2011. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen én is dolgozom itt Pesten.

A kaució itt is csak egyhavi volt ami 40ezer Ft, nem sok és még beköltözés előtt kikötötte a főbérlő, hogy ez az utánunk érkező számlák kifizetésére lesz felhasználva. Ez egy elég nagy albérlet.


Nem adjuk ki albérletbe, mert az előző férfi nagyon lelakta és ezt többször nem akarjuk kockáztatni.

2011. dec. 20. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:

még beköltözés előtt kikötötte a főbérlő, hogy ez az utánunk érkező számlák kifizetésére lesz felhasználva


Mi az, hogy utánatok érkező számlák? Nem kell hagyni számlatartozást és akkor visszakapod. Vagy hagysz, akkor nem kapod vissza, de az azt jelenti, hogy nem fizettél be valamit...

2011. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem költöznék ki a helyedben. Mi az hogy télen csak úgy kirak titeket, ilyenkor még a tartozással rendelkezőket sem rakhatják ki a házból. Megmondanám neki, hogy addig maradok ameddig nem találok új albérletet vagy ő intézzen nektek valamit, ha annyira fontos neki hogy elköltözzetek. Addig biztos ott maradnék fel is út le is út!
2011. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, de a különböző számlák a hónapban máskor érkeznek, ő arra gondol.


Tudom, hogy nem vagyok köteles kiköltözni, de én nem akarok úgy itt lakni, hogy szúrja a tulaj szemét.

2011. dec. 20. 22:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazából nem tett semmi olyat a főbérlő, ami miatt szívatni kéne, hihetetlen milyen rosszindulatúak itt az emberek. Vegyetek ki egy normális új albit, ha hiányzik pártízezer forint, akkor addig szerintem nyugodtan kérjetek kölcsön baráttól. Vagy az is lehet, hogy az új tulaj belemegy, hogy 2-3 részletben fizessétek ki neki. Megpróbálni mindenképp érdemes.
2011. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

# 7/


Hol élsz te apám?!

A tulajnak kell a SAJÁT lakása. Adott egy egész hónapot a kiköltözésre. Teljesen korrekt eljárás.


Mi az, hogy te nem költöznél ki? Ne beszélj már hülyeségeket.... Ha te így keménykednél velem akkor másnap kikapcsoltatnám a villanyt, a gázt és a vizet is, aztán "maradj csak tavaszig"....

2011. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!