Hogy járnék jobban?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, de nyáron Magyarországra költözöm, talán Pécsre, egyetemre járni. Van egy kevés pénzem amit össze gyüjtöttem (addigra) kb 3-4 millió..

Kicsit elszámolgattam, és számításaim szerint ellég lenne a pénz arra hogy kifizessem a képzésemet (ha nem vesznek fel államira), és maradna ez után egy kevés, de akárhogy kell majd dolgoznom valamit a tanulás mellet.


Nézegettem lakásokat, és többek között ezt találtam:

[link]

Jól néz ki, kicsit messze van az egyetemtöl, de az áráért jó (ezt persze semmi ingatlan-tudással mondom).


Mi lenne ha vennék egy hasonlót, és keresnék pár szobatársot, hogy úgy éljünk ott mint egy kollégiumban, azzal a különbségel hogy kicsit jobb, saját fürdö, saját konyha..

Így olcsóban tudnék megélni, mintha kollégiumban élnék?

Mennyit tudnék kérni a szobatársaimtól (ha esetleg, a fütés satöbbi költségeket magunk közt elosztjuk) azért hogy ott laknak?

Vagy próbáljak inkább az összegyüjtött pénzböl minél tovább elhúzni magam, számításaim szerint ha nem jutok be államira, 1-1,5 évig maradna belöle (ezt úgy számoltam hogy kapok külföldröl "tanulási-segélyt" ami mostani árfolyammal kb 77500 Ft lesz, tovább úgy számoltam hogy kb havi 150000 ft-ból megélek, de remélem ennél sokkal kevesebböl élek majd, csak azért írom hogy lássátok hogy "túlzottan" számoltam)


Mi lenne az okosabb?

esetleges saját ötletek, vagy egyéb segítséget szívesen elfogadok!


Elnézést az esetleges hibákért, és elöre is köszönöm


2011. dec. 25. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a lakás nem másfél millió forint, hanem az csak a kezdőrészlet?
2011. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ciki, nem azt nem tudtam, az hól van írva?

akkor miért írja hogy ár: 1500 000, vagyis akkor hól írja az igazi árát?

2011. dec. 25. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hitelképesség esetén:

1.500.000 Ft kézpénzért és már 33.000 Ft/hó részletért megvásárolható!"


Én ezt úgy értelmezem, hogy havi másfél millió önrész után havi 33 ezerért tiéd a kégli. Amúgy azért ír ilyen alacsony árat, hogy sokan rákattintsanak a hirdetésre.

2011. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de akkor nem írja sehól hogy a teljes ár mennyi..

Én azt úgy értelmeztem, hogy a másfél milliót feloszthatom havi 33000 ft-ra, de a te értelmezésed valóságosabbnak tünik..

2011. dec. 26. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
amúgy havi 150,000-böl simán megélsz egyedül is, de ha szoba társakat akarsz és a rezsit szét osztjátok akkor vidéken max olyan 30,000ft- ot kérhetsz fejenként, de az tényleg a max
2011. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!