Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lemondott gyes visszakérhető...

Lemondott gyes visszakérhető e? Egyáltalán jobban járnék e úgy?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a következő a helyzet:


Kisfiam után július 31-ig kaptam volna a gyest, de lemondtam róla, hogy vissza tudjak menni dolgozni teljes munkaidőben. Már a szabikat kapom, viszont időközben kiderült, hogy meglepetés-baba lakik a pocakban. Természetesen marad is!

A másik változás, hogy a párom elvállalt egy jól fizető másodállást, ami délutános, így nekem kell megoldani a gyereket, marad a részmunkaidő mindenképpen. Ez mellett viszont maradhatott volna a gyes. Ezt visszakérhetem vagy most már felejtős?


Egyáltalán ugyanabban a munkakörben, 6 órában foglalkoztatott személy mennyit keres a 8 órás dolgozó fizetéséhez képest kb? Gondolom a minimálbért azért megkapnám...


Másik, szóba jött a táppénz. Hogy a szabik lejárta után rögtön táppénzre mennék, mert ez a várandósság hihetetlen módon megvisel már most, és a dokim is húzta a száját, hogy dolgoznék.

De most a táppénzzel is kevertek valamit, annyit tudok, hogy max 5ezer lehet egy nap. Ezt vajon hogyan számolják ki, mi befolyásolja, hogy 5-öt kapjak és ne egyet mondjuk?


A táppénz mellett szól az is, hogy a cégnél nagy leépítések voltak, és hát megvoltak nélkülem is. Ugye a kisfiam három éves koráig védve vagyok, addig nem rúghatnak ki, utána viszont nem tudom. A terhesség vajon szintén olyan dolog, hogy nem rúghatnak ki?


Gondoltam arra is, hogy részmunkaidőben dolgozni, amíg járt volna a gyes, a kisfiam három éves koráig, amíg védve vagyok, aztán táppénzre menni. Kérdés, hogy megéri e arra a másfél hónapra, annyira elfelejtettem mindent, újra be kellene tanulnom...


Hú, köszönöm mindenkinek aki egyáltalán elolvasta, remélem azért érhető voltam.

Nagyon tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm annak, aki válaszol, vagy valami támpontot ad. Két napja bújom a netet ez ügyben, meg voltam bent az OEP-nél, de nem mentem semmire.


2011. máj. 10. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mért az OEP-hez mentél, mikor a Gyest az Államkincstár folyósítja? Egyébként lehet igényelni bármikor újra, amíg jogosult vagy rá. Ki kell tölteni az igénylőlapot, és beadni a MÁKnak.
2011. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Na ezzel már okosabb lettem!


Azért mert egybevonták ezzel a kormányablakkal, ahol elvileg mindent lehet intézni, és itt van a szomszéd utcában.

2011. máj. 10. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vonták össze az OEP-et semmivel, legfeljebb néhány városban az egészségbiztosító épületében nyíltak meg a Kormányablakok, mert épp ott tudtak nekik helyet találni az év elején (máshol meg az államkincstár, okmányiroda, vagy más hivatal épületében vannak ilyenek).

Másrészt meg arról sincs szó, hogy a Kormányablakokban minden hatósági ügyet el lehetne intézni egyelőre, a kormány terve az, hogy 2013 végéig lehessen. Hogy mit lehet ott, az fent van a honlapjukon.

Mondjuk Gyes-t a kezdetektől fogva tudnak intézni, folyósítás, lemondás, mindent lehet, kivéve, ha igazolást kérsz a folyósításról, mert azt csak a folyósító szerv tud adni. A gyes újraigénylést ott el kell tudnod intézni, hacsak nem az OEP részre mész be, mert ők nem a kormányablak.

2011. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!