Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen valutára érdemes...

Milyen valutára érdemes manapság átváltani a forintot?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarításom (ne gondoljon senki milliókra), szeretném átváltani valami értékálló valutára. Mert őszintén szólva megijesztettek a mostani híradások és nem akarom, hogy a nehezen megkeresett pénzem egy esetleges államcsőd esetén az enyészeté legyen.

Svájci frankra gondoltam, más ötletem nem nagyon van. Tudnátok valamit javasolni? Mert én nem sokat értek hozzá.

Köszönöm előre is!


2012. jan. 4. 16:47
 1/7 anonim válasza:
a svájci frank nemrossz, bár szerintem a legstabilabb a mostani helyzetben a dollár, de a mostani 248 Ft-os árfolyamon nem a legjobb döntés váltani, de sztem még ez is nőni fog, majd ha lejebb megy 220 környékére (ami hát nemis tom....nemolyan valószínü, ha igen akk se hamar) akk én a dollárt ajánlom, de szerintem kérd ki több ember véleményét vagy várj itt válaszokra, h legyen úm. miből választanod
2012. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi az hogy államcsőd? Hogy nem tudunk fizetni külföldnek? Ez mennyire befolyásolná az országon belüli kereskedelmet?
2012. jan. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezen töröm a fejem. Gondoltam a dollárra, de Amerikának elég nagy az adósságállománya, ki tudja mi lesz vele. A másik a CHF, ill. a norvég korona... talán ez jobb ötlet. Vélemény?
2012. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A dollárnak tényleg jó az árfolyama, és van mögötte egy elég jelentős aranytartalék, de ahogy hallom ők is bajban vannak gazdaságilag. Rövid távon jó lenne a dollár is... bár egy akkora ország mint amerika a sok pénzemberrel az élen talán nem hagyja hogy becsődöljenek.


Az államcsőd során a forint értéktelenné válik, vagyis a papírpénzt lehet használni tüzelőnek, a fémet meg talán átveszik a méhtelepeken. Vagy áruval, külföldi pénzzel, vagy értékálló dolgokkal lehetne kereskedni (pl ékszerek).

Olyant is olvastam valahol, hogyha csődöt jelent be az állam, akkor az összes államadósságunk semmivé lesz.


azemcsi: jómagam is valami észak-európai állam valutájára gondoltam (mondjuk jómagam a svéd koronára) még.

Ilyenkor lenne jó közgazdásznak lenni :)

2012. jan. 6. 16:53
 5/7 anonim válasza:

Személy szerint én nem javasolom a dollárt, mert elég nagy sz*rban van az USA. Skandináv országok közül válassz szerintem, azok megbízhatóak. :)


Ui: Eurora se válts :)

2012. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az etiópok pénze a tizennégyszerese a forintnak átváltáskor, akkor az mit jelent? Mert gondolom nem élnek jobban mint mi.
2012. jan. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az azt jelenti hogy az etiópok jó nagy kakiba vannak
2012. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!